XX Niedziela zwykła 20.08.2023

Wszystkie dzisiejsze fragmenty Pisma świętego mówią o powszechności zbawienia. Nie tylko jeden naród, ale wszyscy ludzie na całej ziemi mogą przez wiarę spotkać Chrystusa w Kościele, zawrzeć z Nim przymierze i dostąpić miłosierdzia. Tę obietnicę daje Bóg także nam, o ile słuchamy słowa Bożego
i odpowiadamy na nie przez wiarę i życie.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek – św. Piusa X, papieża, który jest bliski naszej wspólnocie parafialnej jako fundator naszego kościoła. W tym dniu wystawione będą przez cały dzień jego relikwie
do indywidualnego uszanowania.
• we wtorek – NMP Królowej, tego dnia przypada II rocznica śmierci Ks. Andrzeja Ruty, Zapraszamy wszystkich naszych Drogich Parafian na Mszę świętą w intencji Ks. Andrzeja
o godz. 18.00. Po Mszy Świętej godzinna Adoracja.
• w czwartek – św. Bartłomieja Apostoła
• w sobotę – NMP Częstochowskiej, w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Suma o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie i wygłosi słowo Boże ks. Robert Szczepański, który był wikariuszem w naszej parafii. Wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej w Jej Jasnogórskim obrazie serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Rozpoczęła się wielka nowenna przed XX-leciem naszej diecezji. 25 dnia każdego miesiąca modlić się będziemy w sposób szczególny za naszą diecezję, Ks. Biskupa oraz wszystkie parafie. Po każdej Mszy Św. Odmówimy akt zawierzenia Diecezji bydgoskiej.

3. Po czterech latach pracy w naszej parafii, żegna się z nami ks. Piotr Książkiewicz. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

4. W związku z wymianą księży pracujących w parafii prosimy o ponowne zgłaszanie chorych do odwiedzin duszpasterskich od miesiąca września.

5. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą o godzinie 7:00 i 18:00

6. Przypominamy, że biuro parafialne w czasie wakacji jest nieczynne popołudniami.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki wyłożony jest przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
† Piotr Dąbrowski
… wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz