XXI Niedziela zwykła 21.08.2022

1. Dzisiaj wspominając liturgicznie św. Piusa X papieża, dziękujemy Panu Bogu przez jego wstawiennictwo za nasz kościół parafialny, że możemy modlić się w murach tej świątyni. Polecajmy dziś wstawiennictwu św. Piusa X całą naszą parafię, a szczególnie prośmy o łaskę szybkiego powrotu do pełni zdrowia dla Ks. Proboszcza.
Przy ołtarzu wystawione są relikwie św. Piusa X po Mszy można podejść i uszanować poprzez dotknięcie relikwiarza.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – NMP Królowej;
• w środę – św. Bartłomieja, Apostoła;
• w piątek – Matki Boskiej Częstochowskiej;
• w sobotę – św. Monikę, matkę św. Augustyna;

3. W poniedziałek 22 sierpnia we wspomnienie NMP Królowej przypada I rocznica śmierci naszego Ks. Andrzeja Ruty – kapłana, który ponad 20 lat służył wspólnocie parafialnej Świętej Trójcy sprawując sakramenty i przybliżając nam Pana Boga. Zapraszamy wszystkich naszych drogich parafian na Mszę świętą w intencji Ks. Andrzeja w poniedziałek o godz. 18.00. Będzie z nami tego dnia Siostra Ks. Andrzeja wraz z najbliższymi członkami rodziny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłana Andrzeja.

4. We wtorek o godzinie 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 19.30. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek, 26 sierpnia, w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Suma o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie i wygłosi słowo Boże ks. Damian Pawlikowski, który przez 7 lat był wikariuszem w naszej parafii, a dziś jest Sekretarzem Biskupa Bydgoskiego oraz notariuszem w kurii diecezjalnej bydgoskiej. Wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej w Jasnogórskim obrazie serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy, aby u tej, której poświęcono kaplicę w naszym kościele, upraszać łaski dla nas u dobrego Boga.

6. Przypominamy, że w niedzielę sierpnia, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30. (Porządek sprawowania Mszy Świętych: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30).

7. Przez okres wakacyjny Biuro Parafialne czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.

8. Zarząd Rady Osiedla Okole wraz z Fundacją Sensorium zapraszają mieszkańców w dniu 21 sierpnia 2022 nad Stary Kanał Bydgoski przy ul. Kanałowej 1 na II Koncert Muzyki Poważnej w wykonaniu muzyków Filharmonii Pomorskiej. Początek koncertu o godz. 16.00.

9. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza w dniu 31 sierpnia do Katedry na Mszę św. o godz. 18.00 związaną z Uroczystością Rocznicy Konsekracji Kościoła Katedralnego.

10. Bractwo Oblatów św. Brygidy Domu Bydgoskiego organizuje w dniu 3 września 2022 r kolejną pieszą pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości (katedra) do sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej. Pielgrzymkę poprzedzi Msza św. o godz. 8.00 Szczegóły o zapisach na afiszu w gablocie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Kazimierz Kozak
† Irena Walczak
† Joanna Syrek
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz