XXI Niedziela zwykła 23.08.2020

1. Chrystus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie powołał Kościół, dla jego umocnienia zesłał Ducha Świętego, ale jego kierowanie przekazał św. Piotrowi. To na jego wierze, jak na skale, oparł funkcjonowanie wspólnoty zbawienia.

2. We wtorek godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przed naszym Zbawicielem.

3. W środę przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to także dzień odpustu w naszej parafii. Uroczysta Msza Święta odpustowa sprawowana przez ks. Rafała Muzolfa – wikariusza parafii Przemienienia Pańskiego w Opławcu odbędzie się o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Wyższa Szkoła Gospodarki rozpoczyna rekrutację do projektu „Rozwój usług opiekuńczych w mieście Bydgoszczy”. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt w biurze znajdującym się w WSG przy ul. Garbary 2. Szczegóły projektu na plakacie w gablocie.

5. Wszystkich panów zachęcamy do włączenia się w bydgoską akcję „Męski Różaniec”, która odbywa się ulicami naszego miasta. Plan i szczegóły został wywieszony na plakacie w gablocie oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

6. W tygodniu wspominamy
– w poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła
– w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
– w czwartek św. Moniki
– w piątek św. Augustyna
– w sobotę męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. Został wyłożony przy wyjściu z kościoła a ofiary prosimy składać do skarbon.

8. Ze zbiórki na Bejrut w ubiegłym tygodniu zebraliśmy 1500zł.

9. W tym ostatnim tygodniu urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

10. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
+ Janina Bocian
+ Barbara Jelińska
+ Dariusz Chmielewski
+ Aleksandra Lampowska
+ Ewa Sakiewicz

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz