XXI Niedziela zwykła 27.08.2023

Bóg ustanowił Chrystusa Panem i Mesjaszem, który zakładając Kościół uczynił go przekazicielem Bożych tajemnic. Kościół posiada klucze wyjaśniania Bożego objawienia, spełnia więc posłannictwo i wolę Chrystusa, nauczając mądrości i wiedzy Bożej oraz spełniając posługę jednania ludzi z Bogiem. Pokornie słuchamy słowa Bożego, które czyta i wyjaśnia nam Kościół, by doprowadzić nas do pełni wiary i otworzyć przed nami drogi zbawienia.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek – św. Augustyna
• we wtorek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela
• w czwartek – Rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bydgoszczy.

2. Jak już informowaliśmy wcześniej ks. Piotr, od jutra rozpoczyna posługę w parafii św. Mateusza w Fordonie. Dziękujemy Ks. Piotrowi za posługę w naszej wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych w nowej parafii. Z dniem 28 sierpnia rozpoczynają posługę w naszej parafii ks. Janusz Tomczak, jako administrator, oraz Ks. Henryk Stippa jako wikariusz. Serdecznie ich witamy i życzymy by dobrze się czuli w naszej wspólnocie.

3. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu.

4. W tygodniu przypada również:
• pierwszy piątek – spowiadamy od 16.00 do 18.30, a o godz. 16.30 Msza św. na którą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież; tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach II Wojny Światowej.
• pierwsza sobota – odwiedzimy chorych, którzy zostali zgłoszeni po wakacyjnej przerwie od godziny 9:00

5. Od przyszłej niedzieli wracamy do tradycyjnych godzin Mszy świętych niedzielnych. Wraca Msza św. o godz. 15.00. Nie będzie Mszy św. o 20.30.

6. Za tydzień w niedzielę 3 września na Mszy o godzinie 10.30 poświęcimy uczniom rozpoczynającym naukę w szkole tornistry, plecaki i przybory szkolne oraz modlić się będziemy w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego. Zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży jak i nauczycieli, prosząc dla wszystkich o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

7. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza w dniu 31 sierpnia do Katedry na Mszę św. o godz. 18.00 związaną z Uroczystością Rocznicy Konsekracji Kościoła Katedralnego.

8. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą o godzinie 7:00 i 18:00

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki wyłożony jest przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz