XXII Niedziela zwykła 1.09.2019

1. Zachęcamy zwłaszcza ludzi młodych do podjęcia intensywnych działań zarówno w dziedzinie edukacji szkolnej, jak również w perspektywie pracy nad sobą. Pomocą w tym zakresie niech będzie Spowiedź i Komunia święta przyjęta na początku nowego roku szkolnego.

2. Dziś przeżywamy 80 rocznicę wybuchu II wojny Światowej – pamiętajmy w naszej modlitwie o naszej Ojczyźnie jak również i o tych którzy oddali swoje życie walcząc o jej wolność.

3. We wtorek przeżywamy I wtorek miesiąca zapraszamy na godzinę 20.00. na Adorację Najświętszego Sakramentu, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zakończone indywidualnym błogosławieństwem.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we wtorek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, a w czwartek – wspomnienie Św. Matki Teresy z Kalkuty.

5. W tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania:
– w czwartek od 17.00 – 18.30;
– w piątek od 16.00 – 18.30. Msza Św. dla dzieci i młodzieży o godz: 16.30. – w sobotę odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii od godz: 8.30.

6. Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Śląskiej 7 odbędzie się poniedziałek 2 września 2019:
– klasy 4-8 o godz: 8.00
– klasy 2-3 o godz: 9.00
– klasy 1 o godz: 9.30

7. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci klas „O” i „I” w najbliższą niedzielę 8 września na Mszy św. o godz.: 10.30. W której to będziemy polecać dobremu Bogu dzieci i młodzież wypraszając potrzebne łaski na nowy rok szkolny i katechetyczny.

8. Zespół muzyczny „Effatha” zaprasza młodzież do chwalenia Pana Boga poprzez śpiew i grę na instrumentach. Zapraszamy na próby w poniedziałek o godz. 17.30. do salki nad biurem parafialnym oraz na Msze Św. w niedzielę na godz: 9.00. Więcej informacji u ks. Arkadiusza lub u członków zespołu.

9. Trwają uroczystości odpustowe w Katedrze Bydgoskiej do 1 do 8 września. Konsekracja Ołtarza, poświęcenie odrestaurowanego prezbiterium i organów katedry w sobotę 7.09. na Mszy Św. o godz: 18.00. Liturgii przewodniczyć będzie Prymas Polski Abp. Wojciech Polak.

10. W przyszłą niedzielę 8.09. Msze Św. w Sanktuarium MB Pięknej Miłości o godz: 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30.

11. Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski apeluje do rodziców o czujność i roztropność co do uczestnictwa dzieci w dodatkowych zajęciach dotyczących tzw. edukacji seksualnej a która nie może mieć miejsca bez wyraźnej zgody rodziców. Przy wyjściu z kościoła można nabyć takie oświadczenia o wprowadzaniu w szkole zajęć bez zgody rodziców.

12. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer naszego „Miesięcznika Kościelnego”.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Krystyna Dulęba
+ Mariusz Buchholz
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz