XXII Niedziela zwykła 28.08.2022

1. Jak już informowaliśmy wcześniej dekretem Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka odchodzi z naszej parafii ks. Paweł Białczyk, który otrzymał z rąk Księdza Biskupa nowe zadania w diecezji. ks. Paweł będzie pełnił funkcję prefekta w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu, gdzie również od października rozpoczną nowy rok akademicki klerycy naszego bydgoskiego seminarium. Księdzu Pawłowi dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych podczas realizowania nowych zadań. Z dniem dzisiejszym rozpoczyna posługę w naszej parafii ks. Karol Rawicz – Kostro, którego serdecznie witamy i życzymy by dobrze się czuł w naszej wspólnocie.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
• w środę – święto rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Bydgoszczy;
• w czwartek św. Bronisławę, dziewicę i zakonnicę;
jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza, któremu już dziś życzymy wielu łask Bożych i otaczamy modlitwą prosząc o łaskę zdrowia i szybkiego powrotu do pełni sił.
W dniu 1 września wspominamy również, tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.
• w sobotę św. Grzegorza papieża i doktora Kościoła;

3. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu.

4. W tygodniu przypada również:
• pierwszy czwartek – dzień modlitw o nowe i liczne powołania do służby Bożej. Wraz ze SWP zapraszamy do modlitwy oraz po Eucharystii około godz. 18.30 na spotkanie w domu katechetycznym. Tego dnia spowiadamy od 17.00 do 18.30;
• pierwszy piątek – spowiadamy od 16.00 do 18.30, a o godz. 16.30 Msza św. na którą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież;
• pierwsza sobota – odwiedzimy chorych ze stałej listy. Po wakacyjnej przerwie prosimy o potwierdzenie w biurze parafialnym wizyty kapłana z sakramentami.

5. Od przyszłej niedzieli wracamy do tradycyjnych godzin Mszy świętych niedzielnych. Wraca Msza św. o godz. 15.00. Nie będzie Mszy św. o 20.30. Porządek Mszy przedstawia się następująco: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00.

Za tydzień w niedzielę 4 września na Mszy o godzinie 10.30 poświęcimy uczniom rozpoczynającym naukę w szkole tornistry, plecaki i przybory szkolne oraz modlić się będziemy w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego. Zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży jak i nauczycieli, prosząc dla wszystkich o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

6. Serdecznie zapraszamy na pierwszą powakacyjną próbę naszego chóru w piątek 2.09 na godzinę 19.00 do kaplicy krzyża. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą chwalić Pana Boga swoim śpiewem.

7. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza w dniu 31 sierpnia do Katedry na Mszę św. o godz. 18.00 związaną z Uroczystością Rocznicy Konsekracji Kościoła Katedralnego.

8. Zarząd Rady Osiedla Okole wraz z Fundacją Sensorium zapraszają mieszkańców w dniu 28 sierpnia 2022 nad Stary Kanał Bydgoski przy ul. Kanałowej 1 na III Koncert Muzyki Poważnej w wykonaniu muzyków Filharmonii Pomorskiej. Początek koncertu o godz. 16.00.

9. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk wraz z Wojownikami Maryi zaprasza w dniu 3 września na Różaniec ulicami Bydgoszczy, który rozpocznie się o godz. 11.00 w Katedrze, a zakończy w parafii pw. Bożego Ciała.

10. Zapraszamy pątników grupy Biało – Żółtej na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się 3 września o godz. 17.30 w Solcu Kujawskim na ogrodach działkowych „Bratek”. Bliższe informacje u ks. Pawła.

11. Bractwo Oblatów św. Brygidy Domu Bydgoskiego organizuje w dniu 3 września kolejną pieszą pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości (katedra) do sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej. Pielgrzymkę poprzedzi Msza św. o godz. 8.00 Szczegóły o zapisach na afiszu w gablocie.

12. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk przychylił się do prośby rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, które ze względu na głęboką niepełnosprawność ruchową i intelektualną do końca życia pozostaną pod opieką innych. Możemy im pomóc zbierając nasze podpisy pod projektem ustawy zwiększającą wysokość wypłacanej renty socjalnej. Podpisane listy trafią do sejmu. Zapraszamy po Mszy do zakrystii, aby złożyć podpis i pomóc tym rodzinom.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł i nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Irena Deja
† Robert Banach
† Marek Thiel
† Zofia Kobusińska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz