XXII Niedziela zwykła 29.08.2021

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek święto rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Bydgoszczy,
• w czwartek św. Bronisławę, dziewicę i zakonnicę,
jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza, któremu już dziś życzymy wielu łask Bożych i zdrowia.
W dniu 1 września wspominamy również, tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.
• w piątek św. Grzegorza papieża i doktora Kościoła,

2. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu.

3. W tygodniu przypada również:
• pierwszy czwartek – dzień modlitw o nowe i liczne powołania do służby Bożej. Tego dnia spowiadamy od 17.00 do 18.30
• pierwszy piątek – spowiadamy od 16.30 do 18.30
• pierwsza sobota – odwiedzimy chorych, którzy zostaną zgłoszeni w biurze parafialnym. Po wakacyjnej przerwie prosimy o potwierdzenie wizyty kapłana z sakramentami.

4. Od przyszłej niedzieli wracamy do tradycyjnych godzin Mszy świętych niedzielnych. Porządek Mszy przedstawia się następująco: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00.

Za tydzień w niedzielę 5 września na Mszy o godzinie 10.30 poświęcimy uczniom rozpoczynającym naukę w szkole tornistry, plecaki i przybory szkolne oraz modlić się będziemy w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego.

5. Informujemy wszystkie osoby, które zapisały się na wyjazd do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 12 września br. Z powodu braku dostępnych wejściówek na planowane uroczystości jesteśmy zmuszeni odwołać planowaną pielgrzymkę.

6. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na:
• magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka
• 2-letnie podyplomowe studia katechetyczno – teologiczne
• roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej
Od nowego roku akademickiego zapraszamy na 3-semestralne Podyplomowe Studia z Etyki,
nadające kwalifikacje do nauczania etyki we wszystkich typach szkół. Rekrutacja trwa do 20 września br. Bliższe informacje w gablocie oraz na stronie www.bydgoskateologia.pl

7. Bractwo Oblatów św. Brygidy Domu Bydgoskiego organizuje w dniu 4 września 2021 r kolejną pieszą pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości (katedra) do sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Jadwiga Spionkowska
† Ks. Andrzej Ruta – pogrzeb kapłana, który wiele lat posługiwał w naszej parafii odbył się 27 sierpnia w rodzinnej parafii NSPJ w Rejowcu Poznańskim. Wielu z nas nie mogło uczestniczyć w pogrzebie ze względu na odległość. Dlatego zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej parafialnej modlitwy w intencji ks. Andrzeja w poniedziałek
30 sierpnia na Mszy św. o godz. 18.00.

…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz