XXII Niedziela zwykła 3.09.2023

1. W przyszłą niedzielę 10 września na Mszy Świętej o godzinie 12:00 nastąpi kanoniczne wprowadzenie Ks. Janusza Tomczaka na urząd Administratora naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ks. Administratora oraz całej naszej Wspólnoty parafialnej.

2. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do I Komunii świętej i bierzmowania. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców 17 września po wieczornej Mszy Świętej.

3. We wtorek o godzinie 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz odśpiewanie Apelu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy.

4. Dzieci, które chciałyby dołączyć do parafialnej Scholi Sancta Trinitas i śpiewem uwielbiać Pana Boga zapraszamy w sobotę na spotkanie o godzinie 10:00.

5. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę 9 września o godzinie 12:00.

6. W piątek święto Narodzenia NMP, zwane również świętem Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej diecezji. Tego dnia w całej naszej diecezji uroczystość odpustowa. Mszę Świętą w katedrze
o godzinie 18.00 odprawi Biskup Ordynariusz. Informację na temat dni modlitw przed odpustem znajdziemy na stronie internetowej diecezji.

7. Moderator Żywego Różańca zaprasza Róże Różańcowe i Sympatyków na Mszę Świętą oraz wspólną modlitwę do Katedry 4 września na godz. 17:00.

8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zaprasza chętne osoby na:
• Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka;
• 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne;
• Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej;
Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 14 września. Bliższe informacje na stronie www.bydgoskateologia.pl

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki oraz nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone są przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

10. Z żalem zawiadamiamy, że zmarł śp. Jerzy Tomczak, tata naszego Księdza Administratora. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 6 września o godzinie 12:00 w kościele Św. Jana w Fordonie. Po Mszy przejście na cmentarz przy ulicy Cechowej, gdzie nastąpi pochówek. Msza Święta żałobna w naszej parafii we wtorek 5 września o godzinie 18:00. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu…