XXII Niedziela zwykła 30.08.2020

1. Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa określa, kto może nazywać się Jego uczniem, „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie”. Czy więc jesteśmy Jego uczniami?

2. W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II Wojny Światowej. Jednocześnie jest to dzień, w którym rozpocznie się Nowy Rok Szkolny, warto więc zmobilizować się i przystąpić do sakramentu Pokuty i Pojednania, aby z czystym sercem wejść w ten kolejny etap nauki. Z tej okazji w piątek 4 września o godzinie 16.30 zapraszamy dzieci na Mszę Świętą Rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny natomiast młodzież zapraszamy w niedzielę 6 września na godzinę 9.00.

3. 1 września to także dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach szczególnie tego dnia.

4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek – dzień w którym modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej ze Stowarzyszeniem Wspierania Powołań o godzinie 17.30 w naszej świątyni. Po mszy świętej natomiast spotkanie członków SWP w salce. Chętnych, którzy chcieli by zasilić szeregi Stowarzyszenia serdecznie zapraszamy. Okazja do spowiedzi tego dnia od godziny 17.00 do 18.00, natomiast w Pierwszy Piątek zapraszamy na spowiedź od godziny 16.00 do 18.30

5. W Pierwszą Sobotę miesiąca września (5 IX) rozpoczynamy regularne nawiedzenie chorych. Chętnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii bądź w biurze parafialnym.

6. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z Nowenną do MBNP oraz indywidualnym błogosławieństwem na godzinę 20.00. Prośby do Matki Bożej można składać w skarbonie.

7. Od września biuro parafialne czynne także w środy od godziny 16.00 do 17.00. Przypominamy także że od następnej niedzieli wracamy do normalnego porządku mszy świętych tj. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 15.00; i 18.00.

8. Rodziców dzieci, które nie przystąpiły jeszcze w tym roku do Pierwszej Komunii a chcą przystąpić 20 września zapraszamy na spotkanie w środę 2 września po mszy świętej wieczornej. Obecność obowiązkowa dla tych, którzy chcą aby ich dzieci Przystąpiły 20 września do Komunii.

9. Bractwo Oblatów św. Brygidy Domu Bydgoskiego organizuje w dniu 5 września XXXI pieszą Pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości (katedra) do Sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. Zachęcamy także do zapoznania się z programem Dni Modlitw przed Odpustem Diecezjalnym na stronie naszej diecezji www.diecezja.bydgoszcz.pl

11. W tygodniu wspominamy
– w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bydgoszczy
– w czwartek św. Grzegorza Wielkiego – papieża i Doktora Kościoła

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Przewodnik Katolicki w cenie 6zł został wyłożony przy wyjściu z kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbon. Ukazał się także nowy – wrześniowy numer Miesięcznika Kościelnego.

13. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
+ Janina Gruszczyńska
+ Roman Polek
+ Piotr Cieślak

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz