XXIII Niedziela zwykła 10.09.2023

1. Kanoniczne wprowadzenie Ks. Janusza Tomczaka na urząd Administratora naszej parafii dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 12:00.

2. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do I Komunii świętej i bierzmowania. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców 17.09 po wieczornej Mszy Świętej.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek o godzinie 20:00, podczas której Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz odśpiewanie Apelu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy.

4. Biuro parafialne jest czynne tak jak przed wakacjami, czyli także w środy popołudniami.

5. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zaprasza chętne osoby na:
• Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka;
• 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne;
• Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej;
Rekrutacja na studia zaoczne trwa jeszcze do 14 września. Bliższe informacje na stronie www.bydgoskateologia.pl

6. Wszystkich miłośników Pisma Świętego oraz tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o Słowie Bożym zapraszamy do Szkoły Biblijnej. Jest to roczny cykl spotkań raz w miesiącu w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Bydgoszczy. Formacja biblijna ma służyć pogłębieniu wiary, aby bardziej świadomie odczytywać Boże Słowo. W programie wykłady oraz warsztaty. W zajęciach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i wykształcenia. Szczegóły na plakacie.

7. Diecezjalne czuwanie przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze odbędzie się 13.10 (piątek) wyjazd z noclegiem do Częstochowy o godzinie 10:00. Powrót w sobotę około 11:00. Koszt z noclegiem 170 zł. (opcja bez noclegu – 110 zł). Zapisy do końca września u księdza Wojciecha Ciołek pod numerem telefonu podany w gablocie (663 621 659).

8. Trzeci Zakon Tercjarzy Franciszkańskich wznawia spotkania. Wszystkie osoby świeckie, które pragną zaznajomić się z życiem wspólnotowym i formacyjnym tegoż Zakonu zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w przyszłą niedzielę o 13:00 w Kaplicy Świętego Krzyża.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Kościelny wyłożone są przy wyjściu z kościoła, serdecznie dziękujemy za ofiary na ten cel składane do skarbon.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej Parafii:
• Urszula Ciesielska
• Marek Czerwiński

ks. Janusz Tomczak Administrator

Bydgoszcz, AD 2023-09-09