XXIII Niedziela zwykła 4.09.2022

1. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do I Komunii świętej i bierzmowania.
Dzisiaj na Mszy o godzinie 10.30 poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczęły już naukę w szkole.

2. We wtorek o godzinie 20.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz odśpiewanie Apelu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy.

3. Od dziś wracamy do tradycyjnych godzin Mszy świętych niedzielnych. Wraca Msza św. o godz. 15.00. Nie będzie Mszy św. o 20.30. Porządek Mszy przedstawia się następująco: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00.

4. Jesteśmy zmuszeni do dokonania małych zmian w dniach i godzinach funkcjonowania biura parafialnego i bardzo prosimy, aby zwrócić na to uwagę.
– Sprawy cmentarne bez zmian od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 12.00.
– Sprawy duszpasterskie w tym tygodniu:
• w poniedziałek od 10.00 do 11.00;
• we wtorek od 10.00 do 12.00;
• w środę od 10.00 do 12.00 i popołudniu od 16.00 do 17.00;

5. W czwartek święto Narodzenia NMP, popularnie zwane świętem Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej diecezji. Tego dnia w Bydgoskiej Katedrze Uroczystość Odpustowa. Mszę Świętą o godzinie 18.00 odprawi Biskup Edward Dajczak Ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Informację na temat dni modlitw przed odpustem znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej diecezji.

6. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk przychylił się do prośby rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, które ze względu na głęboką niepełnosprawność ruchową i intelektualną do końca życia pozostaną pod opieką innych. Możemy im pomóc zbierając nasze podpisy pod projektem ustawy zwiększającą wysokość wypłacanej renty socjalnej. Podpisane listy trafią do sejmu. Zapraszamy po Mszy do zakrystii, aby złożyć podpis i pomóc tym rodzinom.

7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa do skorzystania z organizowanego w naszej parafii weekendu dla narzeczonych w dniach 9-10 września br. Spotkanie jest propozycją katechez przedślubnych dla par, prowadzone metodą warsztatową. Spotkanie rozpocznie się 9 września 2022 r. o godz. 17.00. Szczegóły na stronie internetowej diecezji bydgoskiej. Konieczne prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres email: [email protected]

8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zaprasza chętne osoby na:
• Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka;
• 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne;
• Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej;
Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 14 września. Bliższe informacje na stronie www.bydgoskateologia.pl

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł i nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

10. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
† Elżbieta Szurmińska
† Elżbieta Lewandowska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz