XXIII Niedziela zwykła 5.09.2021

1. Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie – Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi, przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.

2. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do I Komunii świętej i bierzmowania.

3. Zgodnie z apelem Abpa Stanisława Gądeckiego, dzisiejsza niedziela w całej Polsce obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Afgańczykami. Modlimy się o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. Po Mszy Świętej możemy wrzucać do skarbon nasze dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.

4. W zeszłym tygodniu na rzecz poszkodowanych w nawałnicach zebraliśmy 1215 złotych. Serdecznie dziękujemy za złożone na ten cel ofiary.

5. We wtorek o godzinie 20.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00. Zachęcamy do pisania próśb do Matki Bożej, które możemy składać do skarbony w kaplicy MB Częstochowskiej.

6. W środę uroczystość Narodzenia NMP. W naszej diecezji obchodzone jako święto patronalne Matki Bożej Pięknej Miłości. Suma Odpustowa w Katedrze Bydgoskiej o godz. 18.00. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o prośbie za rychły wybór nowego biskupa dla naszej wspólnoty.

7. W czwartek Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na wspólną modlitwę o nowe i liczne powołania do służby w kościele. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o 17:30, następnie Msza Święta o 18:00 i po niej spotkanie w salce. Serdecznie zachęcamy również do zasilenia szeregów SWP, niech nie zabraknie tych, którym przyświeca troska o Kościół Chrystusowy.

8. W związku z promulgacją listu apostolskiego Traditionis custodes informujemy, że w naszej Diecezji istnieje tylko jedna grupa wiernych Tradycji Łacińskiej, która prowadzona jest przy parafii NSPJ w Bydgoszczy, gdzie opiekę duszpasterską sprawuje ks. Adam Rożniakowski.

9. W niedzielę 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej. Zapraszamy do łączności modlitewnej poprzez transmisje telewizyjne i radiowe.

10. W poniedziałek 30 sierpnia jako wspólnota parafialna pożegnaliśmy zmarłego ks. Andrzeja, który został pochowany na rodzinnym cmentarzu w Rejowcu Poznańskim koło Skoków. Jesteśmy wdzięczni za jego życie i posługę w naszej parafii, niech ta wdzięczność przełoży się teraz na modlitewną pamięć za zmarłego kapłana.

11. Decyzją Administratora naszej diecezji, bpa Wiesława Śmigla, od 1 września rozpoczął pracę w naszej parafii ks. Paweł Białczyk – Diecezjalny Duszpasterz Powołań, który dotąd był wikariuszem w parafii Św. Marcina w Szubinie. Serdecznie witamy Księdza Pawła
i życzymy wielu radości z posługiwania w naszej wspólnocie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł i wrześniowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone są przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

13. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Edward Wereszczyński
Pamiętamy również o zmarłym ks. Andrzeju
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz