XXIII Niedziela zwykła 6.09.2020

1. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do I Komunii świętej i bierzmowania. Próba dla dzieci, które 20 września przystąpią do I Komunii św. we wtorek 8 września o godz.16.30 w kościele.
Za tydzień w niedzielę na Mszy o godzinie 10.30 poświęcimy tornistry, plecaki i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczęły już naukę w szkole.

2. We wtorek święto Narodzenia NMP, popularnie zwane świętem Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej diecezji. Tego dnia Suma Odpustowa w Katedrze Bydgoskiej o godz. 18.00.

3. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się w intencji naszej diecezji, parafii i naszych rodzin.

4. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na:
• magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka
• 2-letnie podyplomowe studia katechetyczno – teologiczne
• roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej
5. Rekrutacja trwa do 10 września. Bliższe informacje w gablocie oraz na stronie www.bydgoskateologia.pl

6. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu (par. św. Mikołaja) do Opławca (par. Przemienienia Pańskiego). Rozpoczęcie 11 września o godz. 21:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Starym Fordonie. Przygotowane zostały dwie trasy do wyboru: 41 i 27 km. Zapisy i szczegóły na stronie www.edk.org.pl oraz na Fb Ekstremalna Droga Krzyżowa Fordon Opławiec.

7. Po wakacyjnej przerwie wracają próby dla scholii dziecięcej. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią i chcą śpiewać na próbę w sobotę 12 września o godz. 9.30 w salce nad biurem parafialnym.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana:
† Stefania Szuk
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz