XXIII Niedziela zwykła 8.09.2019

1. Chrystus w dzisiejszej ewangelii wskazuje, co trzeba zrobić, aby zostać jego uczniem. „Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem”. Warto sobie odpowiedzieć, czy ten warunek spełniam?

2. Zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami katechetycznymi swoich dzieci, nie tylko tych, które będą przystępowały do I Komunii świętej czy bierzmowania, ale także wszystkich pozostałych. Obowiązkiem bowiem rodziców jest religijne wychowanie dzieci.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w piątek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, a w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. We wtorek zapraszamy na godzinę 18.30. na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Zespół muzyczny „Effatha” zaprasza młodzież do chwalenia Pana Boga poprzez śpiew i grę na instrumentach. Zapraszamy na próby w poniedziałek o godz. 17.30 do salki nad biurem parafialnym oraz na Msze Św. w niedzielę na godz: 9.00. Więcej informacji u ks. Arkadiusza lub u członków zespołu.

6. W przyszłą sobotę 14 września odbędzie się Wojewódzki Zjazd Pszczelarzy. Msza Św. w naszym kościele o godz: 10.00.

7. W sobotę 14 września na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska Pod Krzyżem” W programie zaplanowano: Mszę Św. pod przewodnictwem Bp. Włocławskiego Ks. bp. Wiesława Meringa, konferencje i świadectwa. Więcej informacji na stronie www.polskapodkrzyzem.pl

8. Zapraszamy na obchody 80 rocznicy Bydgoskiego Września 39. Msza Św. 11.09.2019 o godz: 18.00 w Katedrze pod przewodnictwem J.E Bpa Jana Tyrawy. Dalsza część uroczystości – wykład i koncert w Domu Polskim. Szczegóły na plakacie.

9. Dziś przeżywamy II niedzielę miesiąca tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczamy na cele remontowe. Bóg zapłać.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Elżbieta Wiatrowska
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz