XXIV Niedziela zwykła 11.09.2022

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
– we wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła;
– w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej;
– w piątek – św. Korneliusza, papieża i św. Cypriana, biskupa i M.

2. Dni i godziny funkcjonowania Biura parafialnego:
– Sprawy cmentarne bez zmian od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 12.00.
– Sprawy duszpasterskie w tym tygodniu:
• w poniedziałek od 10.00 do 11.00;
• we wtorek od 10.00 do 12.00;
• w środę od 10.00 do 12.00 i popołudniu od 16.00 do 17.00.

3. Spotkanie rodziców i młodzieży do sakramentu bierzmowania klas 7 i 8 oraz 1 ponadpodstawowych odbędzie się w środę o 18.45 w kościele. Obecność obowiązkowa.

4. Ks. Piotr organizuje wyjazd do Częstochowy w ramach diecezjalnej pielgrzymki w dniach 20-21 października. Zapisy w zakrystii.

5. W przyszłym tygodniu w niedzielę na Mszy świętej o godzinie 15.00 będziemy gościć w naszej parafii księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka z okazji jubileuszu 75 – lecia istnienia Polskiego Związku Głuchych w Bydgoszczy oraz Diecezjalnego Święta Niesłyszących.

6. Próba chóru parafialnego w najbliższy piątek o 19.00 w kaplicy krzyża. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą chwalić Pana śpiewem- szczególnie panów.

7. Małżeństwa przeżywające trudności i kryzysy oraz osoby po rozwodach i w separacji zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty „Sychar”, w każdy III czwartek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele, a po Eucharystii spotkanie w domu katechetycznym.

8. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk przychylił się do prośby rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, które ze względu na głęboką niepełnosprawność ruchową i intelektualną do końca życia pozostaną pod opieką innych. Możemy im pomóc zbierając nasze podpisy pod projektem ustawy zwiększającą wysokość wypłacanej renty socjalnej. Podpisane listy trafią do sejmu. Ponawiamy apel o składanie podpisów. Możemy to uczynić po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Znajdźmy chwilę czasu by złożyć podpis i pomóc tym samym wielu rodzinom.

9. Wydział Rodzin Kurii Diecezjalnej wraz z Diecezjalnym Centrum Ruchu Szensztackiego, zapraszają małżeństwa sakramentalne na zajęcia Akademii Rodziny przy Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach.
W Akademii dotykamy tych najbardziej podstawowych aspektów życia rodziny: wartości, relacji i wychowania. Zapewniamy opiekę dla dzieci i ciepły posiłek w trakcie zajęć, które odbywają się w sobotę raz w miesiącu w godzinach od 9.00 do 16.00. Pierwsze spotkanie w sobotę 17 września. Zgłoszenia na telefon 607-152-919.

10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zaprasza na:
• Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka;
• 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne;
• Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej;
Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 14 września. Bliższe informacje na stronie www.bydgoskateologia.pl

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł i nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Maria Ligęzińska
† Zbigniew Woźniak
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz