XXIV Niedziela zwykła 15.09.2019

1. W minioną sobotę; 14 września wielu naszych rodaków uczestniczyło w modlitwie „Polska pod Krzyżem” na lotnisku pod Włocławkiem. Znalazło się wśród nich wielu naszych parafian. Ze względu na uroczystości tego dnia w naszym kościele – włączymy się w tę ogólnopolska modlitwę w najbliższy wtorek 17 września. O godz: 18.00 Msza Św. a o 18.30 Adoracja Najświętszego sakramentu. O godz: 19.00 modlitwa i procesja do Krzyża misyjnego przy którym zakończymy modlitewne spotkanie. Zapraszamy wszystkich którym leży na sercu ich wiara, wiara ich najbliższych i całej naszej Ojczyzny.

2. Rozpoczynając nowy rok szkolny i katechetyczny zapraszamy młodzież która pragnie przystąpić do Sakramentu bierzmowania 1 klasy szkoły ponadpodstawowej oraz osoby które z różnych względów we właściwym czasie nie przystąpiły do tego sakramentu. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. w najbliższą środę w święto Św. Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży i dzieci o godz: 18.00 a po Mszy spotkanie kandydatów w kaplicy Św. Krzyża. Serdecznie zapraszamy tego dnia do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież naszej parafii.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Korneliusza i Cypriana, w piątek – Św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chog Hasang i Towarzyszy a w sobotę –Św. Mateusza Apostoła.

4. Spotkanie dla dzieci klas III które pragną przystąpić w maju 2020 r. do I Komunii św. i ich rodziców w najbliższą niedzielę 22 września po Mszy św. o godz: 10.30.

5. Zespół muzyczny „Effatha” zaprasza młodzież do chwalenia Pana Boga poprzez śpiew i grę na instrumentach. Zapraszamy na próby w poniedziałek o godz. 17.30 do salki nad biurem parafialnym oraz na Msze Św. w niedzielę na godz: 9.00 Więcej informacji u ks. Arkadiusza lub u członków zespołu.

6. Misjonarze Św. Rodziny ze Złotowa zapraszają na Projekt Kostka, czyli festiwal młodzieży w dniach 20 do 22 września. Są to trzy dni warsztatów, koncertów i spotkań dla młodych. Szczegóły na plakacie.

7. Rozpoczynają się kwartalne dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

8. Pielgrzymka Kraków – Łagiewniki – Tyniec – Kalwaria Zebrzydowska – Częstochowa -Toruń w dniach 21-24 października organizowana przez Ks. Bartosza, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły w gablocie ogłoszeń lub telefonicznie u Ks. Bartosza. Program wyjazdu również w zakrystii.

9. Oaza Dzieci Bożych zaprasza na spotkania dzieci w piątki na godzinę 16.30. do salki w domu parafialnym. Natomiast Oaza Młodzieżowa zaprasza młodzież szkoły ponadpodstawowej i studentów w piątki na godzinę 18.30.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Irena Jackowiak
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz