XXIX Niedziela zwykła 16.10.2022

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski „Blask prawdy” – uroczystości diecezjalne rozpoczną się Mszą św. o godz. 13:00 Bazylika Wincentego a’ Paulo; godz. 14:00-18:00 – Adoracja NS; agapa, koncert zespołu „AMEN Plus”. Podczas kwesty przed kościołem i do skarbony w kościele możemy wesprzeć naszymi ofiarami Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Harmonogram funkcjonowania Biura Parafialnego wywieszony jest w gablocie.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i Męczennika;
• we wtorek – św. Łukasza, Ewangelistę;
• w czwartek – św. Jana Kantego;
• w sobotę – św. Jana Pawła II, który jest patronem naszego województwa.

4. Trwa Październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu każdego dnia o godzinie 17:30, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16:30. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu pokoju dla Ukrainy i całego świata.

5. We wtorek od 18:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

6. Od 16 do 19 października odbywać się będą w Bydgoszczy tradycyjne rekolekcje akademickie „Na dobry początek”. Poprowadzi je ks. Teodor Sawielewicz z Wrocławia, twórca kanału YT „Teobańkologia”. Spotkania będą odbywać w bydgoskich kościołach akademickich w Centrum Miasta.
 Jutro w poniedziałek 17 października spotkanie w naszym kościele Świętej Trójcy:
• godz. 18:00 Msza św. z homilią ks. Teodora Sawielewicza;
• godz. 19:15 modlitwa uwielbienia;
• godz. 20:30 nabożeństwo różańcowe;
• godz. 21:15 nabożeństwo o uzdrowienie.

7. Duszpasterstwo Akademickie zmienia dzień spotkań i zaprasza wszystkich studentów na kolejne spotkanie we wtorek 18 października o godz. 18:30 przy kościele i wspólne przejście do Sali na pierwsze spotkanie tematyczne związane z zagadnieniem zagrożeń duchowych.

8. W czwartek 20 października o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie wspólnoty SYCHAR, która gromadzi się, w każdy trzeci czwartek miesiąca. Zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają trudności i kryzysy w małżeństwie i rodzinie.

9. Następna niedziela 23 października jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Misyjna. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci chętne do udziału w spotkaniach „Koła Misyjnego”. Najbliższe spotkanie w sobotę 22 października o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.

10. Zapraszamy na spotkania dla kobiet po stracie dziecka pod hasłem „Ona Cię zrozumie”. Odbywają się one w trzecią środę m-ca o godz. 19:00. Najbliższe spotkanie zaplanowano 19 października w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach.

11. Zbliżamy się do miesiąca listopada poświęconego szczególnej modlitwie za zmarłych. W naszym kościele na stolikach zostały wyłożone formularze do wymienianek. Po czytelnym wypisaniu wszystkie kartki składamy do skarbon. Prosimy pisać bardzo czytelnie, w mianowniku i można wpisać dzień, w którym mamy modlić się w kościele.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Janusz Kubacki
† Jolanta Kin
† Piotr Jabłoński
† Jolanta Parzysz
† Mirosława Mikołajczyk
† Justyna Stuczyńska
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz