XXIX Niedziela zwykła 17.10.2021

Domagamy się od Jezusa Chrystusa, abyśmy byli wielcy w oczach świata, często zapominając, że spełnienie tej prośby doprowadzić nas może do bólu i cierpienia. Niezależnie od tego, czy będziemy docenieni przez świat, jeżeli będziemy szli za Chrystusem, zbawienie stanie się naszym udziałem. Czy jednak jesteśmy gotowi przyjąć Boży plan zbawienia?

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – św. Łukasza, Ewangelistę;
• we wtorek św. Jana Kantego;
• w piątek św. Jana Pawła II, który jest patronem naszego województwa.

2. Trwa Październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu każdego dnia o godzinie 17.30, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.

3. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

4. Zapraszamy wszystkie dzieci z ich rodzinami na Międzynarodową akcję modlitewną: ”MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”. W naszej parafii startujemy w poniedziałek 18 października o godz. 16:30. Akcja jest odpowiedzią na liczne prośby o modlitwę różańcową, jakie Matka Boża Fatimska kierowała do dzieci w Portugalii w 1917 roku. Modlitewnym szturm nawiązuje do słów św. o. Pio, które dały początek tej międzynarodowej kampanii: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”. W modlitewną akcję włączają się dzieci z różnych części świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek 21 października o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie wspólnoty SYCHAR, która gromadzi się, w każdy trzeci czwartek miesiąca. Zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają trudności i kryzysy w małżeństwie i rodzinie.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na kolejne spotkanie w środę 20 października na Mszę św. o godz. 18.00

7. Następna niedziela 24 października jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Misyjna.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Jadwiga Wojciechowska
† Paweł Laskowski
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz