XXIX Niedziela zwykła 18.10.2020

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. Podejmijmy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i tych, którzy go słuchają. Wesprzyjmy też dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami. Całą składkę z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek św. Jana Kantego
• w czwartek św. Jana Pawła II, który jest patronem naszego województwa.

3. Trwa Październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu każdego dnia o godzinie 17.30, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin, oddalenia epidemii i niech łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.

4. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

5. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XX Dzień Papieski. Na Fundację Dzieło Nawego Tysiąclecia zebraliśmy i przekazaliśmy 1670 zł. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili wspomnienie poświęcenia naszego parafialnego kościoła.

7. Zapraszamy na koncert „Nie lękajcie się” dziś o godz. 17.00 do kościoła NSPJ w Bydgoszczy – w roku 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II i 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

8. Parafia NSPJ w Bydgoszczy organizuje Rekolekcje Powrotne pod hasłem: „Nigdy więcej sam”, prowadzone przez ks. Mirosława Malińskiego z Wrocławia. Zapraszamy środowiska akademickie od 25-28 października br. W niedzielę o godz. 20.00 oraz od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii NSPJ

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Arkadiusz Górski
† Sylwester Szawłowski
wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz