XXIX Niedziela zwykła 20.10.2019

1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną, polecajmy w naszych modlitwach zarówno tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i tych do których są posłani. Wesprzyjmy też dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na cele misyjne.

2. Przeżywamy październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Różaniec w naszym kościele codziennie o godz: 17.30. Różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili wspomnienie konsekracji własnego kościoła.

4. We wtorek zapraszamy na godz: 18.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Bł. Jakuba Strzemię a we wtorek – Św. Jana Pawła II.

6. Zapraszamy serdecznie na konferencje dla małżeństw pt. „Razem jako zespół”, dnia 26 października 2019 r. w godz. 9.00 – 17.00 w budynku Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Koronowskiej 74. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej diecezji.
Zapraszamy na spotkania wspólnoty SYCHAR wszystkich małżonków, którzy przeżywają kryzys i trudności w relacjach małżeńskich lub znaleźli się w sytuacji porzucenia przez współmałżonka. Najbliższe spotkanie wspólnoty SYCHAR 24 października o godz. 18.00 w parafii p.w. Św. Trójcy w Bydgoszczy.

7. Z porad prawnych można skorzystać w 1 i 3 środy miesiąca w godz: od 16.00 do 17.00 w biurze Radia Maryja.

8. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr. Hab. Janusza Sytnika – Czetwertyńskiego, prof. nadzw. Pod tytułem: „Problem dowodu na istnienie Boga” Spotkanie odbędzie się 23 października o godz: 19.00 w auli WSD w Bydgoszczy ulica Grodzka 18.

9. Tegoroczna X Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-25 października (czwartek/piątek). Będzie to pielgrzymka dziękczynna za peregrynację Obrazu MB Jasnogórskiej. Zapraszamy wszystkich w naszej diecezji do wspólnego pielgrzymowania: parafian oraz instytucję diecezjalne. Autokar w ramach naszego dekanatu organizuje parafia pw. Bożego Ciała; zapisy i bliższe informacje w biurze parafialnym.
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
+ Sylwia Płoszyńska
+ Stanisław Wesołowski

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz