XXV Niedziela zwykła 19.09.2021

Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to spotkanie osobowe człowieka z Chrystusem, który jest światłem na drogach naszego pielgrzymowania do życia wiecznego. Trwamy również w dziękczynieniu za beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.

1. Dziś po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.30 w katedrze bydgoskiej wyruszy IX Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku ze względu na obostrzenia o godz. 14.00 wyruszą trzy grupy. Pierwsza ze Starego Rynku, druga grupa z ul. Przyrzecze, a trzecia z ul. Grodzkiej, sprzed Seminarium. Wszystko zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy,
• we wtorek – św. Mateusza apostoła i ewangelistę,
• w czwartek – św. o. Pio, prezbitera,

3. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu.

4. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym 2021/22 przygotowują się do I Komunii świętej.

5. W sobotę 25 września w naszej parafii Św. Trójcy rozpocznie się kurs ceremoniarzy, który prowadzić będzie ks. Paweł Białczyk. Serdecznie zapraszamy chłopaków ze szkół średnich. Szczegóły i zapisy na stronie www.liturgicznabydgoszcz.pl

6. Bydgoski „Katolik” organizuje od października br. kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i matury. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu ze szkołą.

7. „Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca” rozpocznie się 11 października w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
† Małgorzata Rybczyńska
† Teresa Maciejewska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz