XXV Niedziela zwykła 20.09.2020

1. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam, że nagrodę za wykonaną pracę w życiu doczesnym daje nam Bóg. Nie do nas jednak należy ocena pracy naszej i naszych bliskich. To Bóg ją ocenia i wyznacza nagrodę. Czy podejmując rozmaite działania w swoim życiu, podejmujemy je po to, aby Bogu się podobały?

2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej dla drugiej grupy dzieci, które ze względu na epidemię nie przystąpiły w maju do Komunii. Módlmy się dziś za dzieci i ich rodziny, aby były przez całe życie wierne Chrystusowi Panu, którego przyjmą dziś w Eucharystii.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę
• w środę św. o. Pio, kapłana

4. Dziś do skarbon w kościele możemy składać ofiary na Ziemię Świętą. Ta doroczna zbiórka, ustanowiona przez Pawła VI, odbywa się normalnie w Wielki Piątek. W tym roku ze względu na sanitarne obostrzenia w wielu krajach uroczystości Triduum Paschalnego odbywały się bez obecności wiernych. Dlatego też wielkopiątkową zbiórkę przesunięto na niedzielę po święcie Podwyższenia Krzyża.

5. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Stefania Jaśko
† Barbara Reinke
† Emilia Nowak

…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz