XXV Niedziela zwykła 25.09.2019

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami problem dotyczący funkcjonowania człowieka na styku bogactwa i ubóstwa. Warto zauważyć, że w rozumieniu biblijnym ubóstwo samo z siebie nie jest cnotą, ani bogactwo samo z siebie nie jest grzechem.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ojca Pio z Pietrelciny, w piątek – św. Wincentego a’Paulo, natomiast w sobotę – św. Wacława.

3. Pro memoria – Informacje Wydziału Katechetycznego. ( załącznik )

4. Spotkanie dla dzieci klas III które pragną przystąpić w maju 2020 r. do I Komunii św. i ich rodziców dziś po Mszy św. o godz: 10.30.

5. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

6. Zespół muzyczny „Effatha” zaprasza młodzież do chwalenia Pana Boga poprzez śpiew i grę na instrumentach. Zapraszamy na próby w poniedziałek o godz. 17.30 do salki nad biurem parafialnym oraz na Msze Św. w niedzielę na godz: 9.00 Więcej informacji u ks. Arkadiusza lub u członków zespołu.

7. Fundacja Wiatrak zaprasza na projekcję filmu „ Tajemnica Ojca Pio” Projekcja filmu odbędzie się w poniedziałek 23 września o godz: 19.00 w Sali widowiskowej Fundacji. Bilety w cenie 10 zł można nabyć codziennie w biurze Fundacji lub przed seansem.

8. Spotkanie popielgrzymkowe grupy Biało – Żółtej w najbliższą niedzielę 29 września po Mszy św. o godz: 15.00. Serdecznie zapraszamy.

9. Katecheza przedmałżeńska z nauką tańca rozpocznie się 7.X. w godzinach 18.45 do 21.15 w parafii Św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Szczegóły w gablocie.

10. Zapraszamy na spotkania wspólnoty SYCHAR wszystkich małżonków, którzy przeżywają kryzys i trudności w relacjach małżeńskich. Najbliższe spotkanie 26 września o godz: 18.00. w parafii p.w. Św. Trójcy w Bydgoszczy.

11. Pielgrzymka Kraków – Łagiewniki – Tyniec – Kalwaria Zebrzydowska – Częstochowa – Toruń w dniach 21-24 października organizowana przez ks. Bartosza. Szczegóły w gablocie ogłoszeń lub telefonicznie u ks. Bartosza. Program wyjazdu również w zakrystii.

12. Oaza Dzieci Bożych zaprasza na spotkania dzieci w piątki na godzinę 16.30 do salki w domu parafialnym. Natomiast Oaza Młodzieżowa zaprasza młodzież szkoły ponadpodstawowej i studentów w środy na godzinę 18.00.

13. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz