XXVI Niedziela zwykła 1.10.2023

1. Z wielki bólem informujemy naszych Parafian, że po ponad rocznej walce z chorobą w piątek wcześnie rano, do Domu Ojca odszedł nasz nieodżałowany Ksiądz Proboszcz prałat Bronisław Kaczmarek. Otaczamy go naszą wdzięczną modlitwą codziennie trwając na różańcu o 17:30. Msza Święta żałobna w naszym kościele w poniedziałek o 18:00 poprzedzona wprowadzeniem zmarłego do naszej świątyni. Uroczystości pogrzebowe we wtorek w Parafii Chrystusa Króla o godz. 11:00 różaniec, a o 11:30 Msza święta pogrzebowa po której udamy się do grobu na naszym cmentarzu parafialnym. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, a chorych prosimy o włączenie intencji cierpienia za zmarłego. Pamiętajmy równocześnie o modlitwie o nowe powołania kapłańskie.

2. Poświęcenie różańców dzisiaj, w niedzielę na Mszy Świętej o 10:30, a po niej spotkanie z Rodzicami Dzieci Komunijnych.

3. Różaniec od dzisiaj dla dorosłych codziennie o 17:30, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16:30.

4. Nowe godziny funkcjonowania biura parafialnego będą obowiązywały od jutra, 02.10, a mianowicie w poniedziałki i piątki od 10:00 do 11:00 w pozostałe dni powszednie od 16:00 do 17:00. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie większa możliwość załatwienia spraw cmentarnych i spotkania z duszpasterzami po południu.

5. Ostatnia szansa dołączenia do ewangelizacyjnych spotkań Małżonków w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym przy ul. Grodzkiej 18 dzisiaj o godz. 19:00. Zaprasza nasz ks. Administrator z Domowym Kościołem i Szkołą Nowej Ewangelizacji.

6. Intencje na nowy rok będziemy przyjmowali od jutra. Osoby, którym bardzo zależy na konkretnych terminach prosimy o wcześniejszą rezerwację.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20:00 do 21:00. Z racji dnia żałoby w naszej Parafii prosimy o zachowanie podczas niej zupełnej ciszy.

8. W tygodniu przypada również:
◦ pierwszy czwartek – dzień modlitw o nowe i liczne powołania do służby Bożej. Wraz ze SWP zapraszamy o godz. 17:00 na Nowennę w intencji powołań następnie różaniec i Msza św., a po Eucharystii około godz. 18:30 spotkanie SWP w domu katechetycznym. Tego dnia spowiadamy w czasie Mszy Świętych.
◦ pierwszy piątek – spowiadamy od 16.00 do 18.30, a o godz. 16.30 Msza św. na którą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
◦ Pierwsza sobota – do chorych udamy się od godziny 8:30, do listy chorych z zeszłego miesiąca można dołączyć kolejne osoby.

9. Bracia i Siostry z trzeciej wspólnoty neokatechumenalnej wznawiają od odwiedziny w domach naszej Parafii w celu głoszenia Ewangelii. Zachęcamy do ich przyjęcia. Osoby te mają zaświadczenia od Księdza Proboszcza.

10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zaprasza do korzystania z Biblioteki, której księgozbiór liczy ponad 40 tysięcy. Zapisać się może każdy, a katalog dostępny jest także w internecie w zakresie teologii, biblistyki, filozofii, historii, socjologii, psychologii, pedagogiki i literatury pięknej.

11. Dziękujemy za ofiary składane na nasz kościół, szczególnie dziękujemy tym wszystkim, którzy rozumieją, że wkład własny naszej Parafii w termomodernizację zwłaszcza związaną z remontem witraży jest bardzo duży.

12. Terenowe Biuro Radia Maryja jest nieczynne w naszej Parafii do odwołania.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W tym tygodniu do wieczności odszedł z naszej Parafii:
• śp. Andrzej Światalski i śp. Waldemar Andrzejewski. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Administrator Parafii
Bydgoszcz, AD 2023-09-30