XXVI Niedziela zwykła 26.09.2021

Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? To pytanie staje u początku świadomego życia w wierze, na nie musi sobie odpowiedzieć każdy sam. Jeżeli jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł za Chrystusem.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – św. Wincentego à Paulo;
• we wtorek – św. Wacława;
• w środę święto – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to zarazem dzień imienin ks. Michała, któremu już dziś życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Archaniołów;
• w czwartek – św. Hieronima;
• w piątek św. – Teresę od Dzieciątka Jezus;
• w sobotę św. – Aniołów Stróżów;

2. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, który przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30. Dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. W tym tygodniu pierwszy różaniec dla dzieci połączony z Mszą św. o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. o praktykowanie I piątków m-ca.

3. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy:
• w piątek od 16.00 – 18.30. Msza święta i różaniec z udziałem dzieci i młodzieży o 16.30.
• w sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych, którzy zostali zgłoszeni na nowo w kancelarii parafialnej. Prosimy o potwierdzanie wizyty księdza z sakramentami.

5. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka ministrantów. Zapraszamy na nią również nowych kandydatów chcących służyć Panu Bogu.

6. Ks. Piotr przypomina o odebraniu deklaracji do sakramentu bierzmowania i dostarczenia wypełnionych do końca września.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
† Teresa Duczkowska
† Irena Więckowska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz