XXVI Niedziela zwykła 27.09.2020

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to zarazem dzień imienin ks. Michała, któremu już dziś życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Archaniołów.
• w środę św. Hieronima
• w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus
• w piątek św. Aniołów Stróżów

2. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, który przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30. W pierwszy wtorek października (6 X) o godz. 20.30 połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30. W tym tygodniu pierwszy różaniec dla dzieci połączony z Mszą św. o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku w czerwcu i we wrześniu przystąpiły do I Komunii św. o rozpoczęcie praktykowania I piątków m-ca.

3. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadamy:
• w czwartek od 17.00 – 18.30
• w piątek od 16.00 – 18.30. Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży o 16.30, zaraz po Mszy świętej różaniec dla dzieci.
W sobotę nawiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii od godziny 8.30. Ze względu na trwającą epidemię prosimy o wcześniejsze zgłoszenie i potwierdzanie co miesiąc wizyty księdza. Idziemy tylko do tych osób, które zgłosiły przyjęcie kapłana z sakramentami.

5. W czwartek o godz. 17.30 SWP zaprasza na różaniec w intencji powołań oraz o godz. 18.00 na Mszy św. i spotkanie po Eucharystii w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy kolejne osoby do wstąpienia w szeregi SWP oraz do wspólnej modlitwy o nowe powołania.

6. W przyszłą niedzielę chrzty parafialne wyjątkowo na Mszy św. o godz. 13.00. Instrukcja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.45 w kaplicy św. Krzyża.

7. Oaza młodzieżowa zaprasza chętnych na pierwsze spotkanie po wakacjach w środę 7 października, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki dziś z modlitewnikiem na miesiąc październik w cenie 6 zł oraz ukazał się nasz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana:
† Zdzisław Obrebski
† Irena Cendrowska
† Izabela Zancewicz
† Krystyna Milder
† Bożena Salkowska
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz