XXVI Niedziela zwykła 29.09.2019

1. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w osiągnięciu zbawienia. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Od wtorku różaniec w naszym kościele codziennie o godz: 17.30. Różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o 16.30; wyjątkowo w najbliższy piątek ze względu na śluby dzieci o 16.30 gromadzą się w kaplicy Św. Krzyża. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W tygodniu przypadają I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz: 17.00 do 18.30. W sobotę od godz: 8.30. odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii. W I piątek dzieci na Mszę św. zapraszamy na godz: 18.00.

3. We wtorek przypada I wtorek miesiąca zapraszamy o godz: 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu wraz z nowenną do MB Nieustającej Pomocy zakończoną indywidualnym błogosławieństwem.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek –Św. Hieronima, we wtorek – Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę – Św. Aniołów Stróżów, w piątek – Św. Franciszka z Asyżu, natomiast w sobotę –Św. S. Faustynę Kowalską.

5. W najbliższą niedzielę 6 października na Mszy św. o godz:10.30. dzieciom przygotowującym się do I komunii św. poświęcimy różańce.

6. Msze święte dla małżeństw niesakramentalnych czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego odprawiane są w kaplicy Matki Bożej przy kościele Jezuitów w Bydgoszczy przy placu Kościeleckich w każdą I niedzielę miesiąca o godz: 17.00. W niedzielę 6 października tematem kazania będzie: „Jak małżeństwa niesakramentalne mogą żyć w komunii z Bogiem”.

7. Kapelan Szpitala im. dra J. Biziela zaprasza na Eucharystię w intencji chorych w niedzielę 6 października o godz: 10.00 w kaplicy szpitala.

8. Tegoroczna X Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-25 października (czwartek/piątek). Będzie to pielgrzymka dziękczynna za peregrynację Obrazu MB Jasnogórskiej. Pielgrzymować będziemy w dziękczynieniu, nawiązując do słów z Ewangelii Św. Łukasza pod hasłem: „Zróbcie Wszystko, Cokolwiek Wam Powie”, modląc się w dziękczynieniu i o liczne i święte powołania do stanu duchownego. Dlatego zapraszamy wszystkich w naszej diecezji do wspólnego pielgrzymowania: parafian oraz instytucję diecezjalne. Autokar w ramach naszego dekanatu organizuje parafia pw. Bożego Ciała; zapisy i bliższe informacje w biurze parafialnym

9. Oaza Dzieci Bożych zaprasza na spotkania dzieci w piątki na godzinę 16.30. do salki w domu parafialnym. Natomiast Oaza Młodzieżowa zaprasza młodzież szkoły ponadpodstawowej i studentów w środy na godzinę 18.00.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy październikowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Zygmunt Kujawa
† Teresa Samczuk
† Andrzej Bocianowski
† Richard Bormann
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz