XXVII Niedziela zwykła 3.10.2021

Jednym z największych problemów współczesnego świata jest świadome niszczenie małżeństwa, a przez to całej rodziny. Niestety wielu uczniów Chrystusa, przez postawę milczenia, daje ciche przyzwolenie na życie w grzechu swoich bliskich, a tym samym na odrzucanie Bożego prawa.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu;
• we wtorek – św. Faustynę Kowalską;
• w czwartek – Matkę Bożą Różańcową;

2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata, trudnych spraw naszych rodzin i nas samych. Różaniec odmawiamy codziennie o godzinie 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.30.

3. W najbliższy wtorek zapraszamy również na różaniec o godz. 20.00 połączony z adoracją oraz Nowenną do MBNP. Całość spotkania zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i o 21.00 odśpiewamy Apel Jasnogórski.

4. Jak słyszeliśmy w liście za tydzień przeżywamy, kolejny już XXI Dzień Papieski – „Nie lękajcie się”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Obchody diecezjalne rozpoczną się o godzinie 12.00 Mszą Świętą w naszym kościele Świętej Trójcy sprawowaną pod przewodnictwem J.E. bpa Krzysztofa Włodarczyka – Biskupa Bydgoskiego. Po Mszy Świętej zapraszamy młodzież, małżonków i rodziny na nabożeństwo uwielbienia połączone z adoracją, świadectwami i konferencją.

5. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa będziemy jak, w każdą I środę miesiąca modlić się w intencji Kościoła i naszych rodzin za przyczyną św. Józefa. Będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. Józefa. Osoby pragnące przyjąć szkaplerz prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

6. W czwartek SWP zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji powołań. O godz. 16.45 nowenna w intencji powołań, różaniec i o godz. 18.00 Msza św. Po Eucharystii spotkanie w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy. Jest to również I czwartek miesiąca – spowiedź w kościele od 17.30 – 18.30.

7. Diecezjalne duszpasterstwo rodzin zaprasza narzeczonych na katechezy przedślubne w formie weekendowej organizowane w naszej parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy. Pierwszy termin katechez 15-16 października br. o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Prosimy o wcześniejsze zapisy na adres email: [email protected]

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Roman Drzycimski
† Genowefa Kulik
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz