XXVII Niedziela zwykła 4.10.2020

1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek św. Faustynę Kowalską
• w środę Matkę Bożą Różańcową

3. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata i naszych. Różaniec odmawiamy codziennie o godzinie 17.30. W najbliższy wtorek wyjątkowo na różaniec zapraszamy o godz. 20.00 połączony z adoracją oraz Nowenną do MBNP. Poświęcimy także o 20.00 nowy obraz MBNP. Całość spotkania zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i o 21.00 odśpiewamy Apel Jasnogórski. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.30.

4. Jak słyszeliśmy w liście za tydzień przeżywamy, kolejny już XX Dzień Papieski – „Totus Tuus” – Młodzi Młodym. Przed kościołem odbędzie się zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Obchody diecezjalne rozpoczną się o godzinie 13.30 Mszą Świętą w kościele NSPJ na Placu Piastowskim. Po Mszy Świętej w tym roku nieco inaczej będą konferencja, świadectwa oraz adoracja. Do udziału serdecznie zapraszamy. Przy tej okazji Bydgoska Wspólnota Młodzieży Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu przeplataną słowami Jana Pawła II. Modlitewne czuwanie rozpocznie się 9 października o godz. 17.00 w Bydgoskiej Katedrze.

5. Dziś na prośbę Prezydium KEP można złożyć ofiary dla tych, którzy wołają o pomoc, zwłaszcza sierotom i małoletnim z obozu Moria dla uchodźców na wyspie Lesbos, gdzie pożar zabrał prawie wszystko co umożliwiało im bytowanie.

6. Na Ziemię Świętą zebraliśmy 520 zł.

7. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci Pierwszokomunijnych w czwartek 8 października o godzinie 18:40 w kościele

8. W sobotę 10 października wspólnota Wiernej Miłości Małżeńskiej „SYCHAR”, która od kilku lat działa przy naszej parafii obchodzi 10 rocznicę powstania w Bydgoszczy. Z tej okazji serdecznie zaprasza wszystkich w sobotę do wspólnej Mszy dziękczynnej o godz. 12.00 oraz na Adorację z modlitwą uwielbienia Pana Boga za łaski, które zsyła na nasze rodziny.

9. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca rozpocznie się od poniedziałku 12 października w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Szczegóły o zapisach w gablocie i na ulotkach.

10. Oaza młodzieżowa zaprasza chętnych na pierwsze spotkanie po wakacjach w środę 7 października, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

† Lech Szymański
† Barbara Frontczak
† Wanda Kołomyjec
† Wanda Walkowiak
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz