XXVII Niedziela zwykła 6.10.2019

1. Przeżywamy październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Różaniec w naszym kościele codziennie o godz: 17.30. Różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. We wtorek zapraszamy na godz: 18.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek –NMP Różańcową, w środę – Bł. Wincentego Kadłubka, w piątek – Św. Jana XXIII.

4. 13 października przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. W naszej diecezji świętowanie Dnia Papieskiego rozpoczniemy Mszą Św. o godz: 13.30 w parafii Św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy, następnie od godz: 16.00 „Karoliada” w Artego Arenie. Tego dnia chciejmy też wesprzeć naszymi ofiarami Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś odczytujemy list pasterski biskupów dotyczący tego wydarzenia. Dziś również odczytujemy zarządzenie Kurii Diecezjalnej oraz Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami parlamentarnymi.

5. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza w czwartek 10.X. o godz: 17.00. na nowennę w intencji powołań a po Mszy św. spotkanie członków stowarzyszenia.

6. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania klasy 8 szkoły podstawowej w czwartek 10.X. o godz: 18.30 w kaplicy Św. Krzyża.

7. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza w poniedziałek 7 października na godz: 18.00 do Zespołu Szkół Katolickich w Bydgoszczy na Msze św. i spotkanie formacyjne.

8. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr. Hab. Janusza Sytnika – Czetwertyńskiego, prof. nadzw. Pod tytułem: „Problem dowodu na istnienia Boga” Spotkanie odbędzie się 23 października o godz: 19.00 w auli WSD w Bydgoszczy ulica Grodzka 18.

9. Tegoroczna X Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-25 października (czwartek/piątek). Będzie to pielgrzymka dziękczynna za peregrynację Obrazu MB Jasnogórskiej. Zapraszamy wszystkich w naszej diecezji do wspólnego pielgrzymowania: parafian oraz instytucję diecezjalne. Autokar w ramach naszego dekanatu organizuje parafia pw. Bożego Ciała; zapisy i bliższe informacje w biurze parafialnym.

10. Wincentyńskie Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek” działające przy Bazylice św. Wincentego a Paulo zaprasza na Msze św. dla studentów i sympatyków duszpasterstwa. Msza św. sprawowana jest w niedziele o godz: 10.00 w Kaplicy Akademickiej. W niedzielę 13 października zapraszamy do Bazyliki na Mszę św. o godz: 13.00 na inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. .

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz