XXVII Niedziela zwykła 8.10.2023

1. Dzieci Pierwszokomunijne wraz z Bliskimi zapraszamy na spotkanie w sobotę o 11:00 w Kaplicy Krzyża Świętego obok Biura Parafialnego.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie o 17:30, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16:30.

3. Przypominamy o nowych godzinach funkcjonowania biura parafialnego, które jest czynne w poniedziałki i piątki od 10:00 do 11:00, a w pozostałe dni powszednie od 16:00 do 17:00.

4. O szczegółach Diecezjalnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej przeczytamy na ulotkach wyłożonych z prasą. Natomiast nasza Parafia przygotowuje do przeżycia pielgrzymki do Medjugorie od 13 do do 21.05.2024 w cenie 1000 zł + 380 € od osoby. Szczegóły na stronie Parafii i za tydzień w ogłoszeniach.

5. Spotkanie dla studentów w poniedziałek o godz. 19.00 w sali młodzieżowej.

6. Młodzież z klas 8. i starszych zapraszamy na Forum Młodych, które w tym roku odbędzie się na Jasnej Górze pod hasłem: „Nie lękajcie się!” – chcemy pochylić się nad rożnymi lękami, które trapią młodych ludzi: lęk przed życiem, przed odpowiedzialnością, przed relacją… Wyjazd w najbliższy piątek o godz. 15.00, powrót późnym wieczorem w sobotę. Całkowity koszt to 30 zł, a w nim: przejazd, nocleg i wyżywienie. Zapisy i plan wyjazdu na stronie www.mlodziez.bydgoszcz.pl lub na social mediach ks. Henryka.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie bierzmowanych wszystkich poziomów wraz z rodzicami na godz. 18.00.

8. XXIII Dzień Papieski pt. „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia” przeżywać będziemy w Polsce w przyszłą niedzielę.

9. Dziękujemy za ofiary składane na nasz kościół. Z racji konieczności dopłat do programu termomodernizacji, szczególnie dziękujemy tym wszystkim, którzy nas wspierają. W drugie niedziele miesiąca składka zbierana podczas Mszy Świętych przeznaczona będzie na cele remontowe naszej Parafii. Dziękujemy za zrozumienie i za dzisiejszą składkę.

10. Terenowe Biuro Radia Maryja jest nieczynne w naszej Parafii do odwołania.

11. Przyjmujemy już intencje Mszy Świętych na nowy rok. Osoby, którym bardzo zależy na konkretnych terminach, zwłaszcza związanych z różnymi rocznicami i jubileuszami, prosimy o wcześniejszą rezerwację.

12. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zaprasza do korzystania z Biblioteki, której księgozbiór liczy ponad 40 tysięcy woluminów. Zapisać się może każdy, a katalog dostępny jest także w internecie w zakresie teologii, biblistyki, filozofii, historii, socjologii, psychologii, pedagogiki i literatury pięknej.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego Księdza Proboszcza. Bardzo serdecznie dziękujemy za bardzo liczny udział w uroczystościach pogrzebowych, piękną modlitwę i liczne Komunie Święte ofiarowane za zmarłego. Polećmy Księdza Prałata Bronisława Kaczmarka miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Administrator Parafii
Bydgoszcz, AD 2023-10-07