XXVIII Niedziela zwykła 11.10.2020

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego
• w czwartek św. Teresę od Jezusa
• w piątek św. Jadwigę Śląską
• w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego

2. Trwa Październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu każdego dnia o godzinie 17.30, dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.

3. Dziś przeżywamy XX Dzień Papieski – „Totus Tuus” – Młodzi Młodym. Do skarbon w kościele możemy składać ofiary na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za które serdecznie dziękujemy. Obchody diecezjalne rozpoczną się o godzinie 13.30 Mszą Świętą w kościele NSPJ na Placu Piastowskim. Po Mszy Świętej w tym roku nieco inaczej będą konferencja, świadectwa oraz adoracja. Do udziału serdecznie zapraszamy.

4. Następną niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny, ofiary składane na tacę przeznaczone są w całości na misje.

5. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy

6. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii (I nie tylko) odbędzie się w przyszłą niedzielę 18.10. na Mszy o 10:30

7. Zapraszamy wszystkie dzieci z ich rodzinami na Międzynarodową akcję modlitewną: ”MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”, w której biorą udział tysiące dzieci na całym świecie, odbywa się co roku, 18 października, a w tym roku również 19 października. W naszej parafii startujemy w poniedziałek o godz. 16:30. Akcja jest odpowiedzią na liczne prośby o modlitwę różańcową, jakie Matka Boża Fatimska kierowała do dzieci w Portugalii w 1917 roku. Modlitewnym szturm nawiązuje do słów św. o. Pio, które dały początek tej międzynarodowej kampanii: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”. W modlitewną akcję włączają się dzieci z różnych części świata W zeszłym roku uczestniczyło w niej ponad 10 tys. osób z Polski.

8. Duszpasterstwo Akademickie, które od środy rozpoczęło rok formacyjny zaprasza chętnych na kolejne spotkanie po wakacjach w środę 14 października na Mszę św. o godz. 18.00

9. W czwartek 15 października o godz. 18.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas 7, 8 szkoły podstawowej i klas 1 szkoły ponadpodstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

10. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza w poniedziałek 19 października br., na Eucharystię o godz. 18.00 do kaplicy w kościele Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Ogrody 18 w Bydgoszczy.

11. Biskup Bydgoski zaprasza wszystkich parafian z Diecezji Bydgoskiej do zapoznania się i dołączenia do projektu ”Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Inicjatywa zakłada sfinansowanie budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, które dołączą do projektu. Głosy poparcia dla projektu zbieramy online pod adresem: gov.pl/bialoczerwona do 11 listopada 2020 r.

12. W czwartek 15 października przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu pamiętamy o zmarłych dzieciach i rodzinach dotkniętych stratą dzieci. W tym dniu o godz. 15.00 modlitwy przy Grobie Dziecka Utraconego na cm. przy ul. Wiślanej oraz o godz. 18.30 Msza św. w intencji rodzin po stracie dziecka w kościele św. Jadwigi w Bydgoszczy.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Edwin Zabrocki
† Irena Przytarska
† Genowefa Śmidoda
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz