XXVIII Niedziela zwykła 13.10.2019

1. Dziś przeżywamy kolejny XIX już Dzień Papieski pod Hasłem: Wstańcie, chodźmy!”. W naszej diecezji świętowanie Dnia Papieskiego rozpoczniemy Mszą Św. o godz: 13.30 w parafii Św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy, następnie od godz: 16.00 „Karoliada” i koncert „Armia Dzieci” rywalizacja reprezentacji dekanatów i pyszne kremówki w Artego Arenie. Zechciejmy wesprzeć naszymi ofiarami do puszek wolontariuszy Dzieła Nowego Tysiąclecia. Szczegóły na stronie internetowej: www.wiatrak.org.pl

2. Przeżywamy październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Różaniec w naszym kościele codziennie o godz: 17.30. Różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.Serdecznie zapraszamy do modlitwy wspólnotowej jak i indywidualnej.

3. We wtorek zapraszamy na godz: 18.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – Św. Teresę z Avila, w środę – Św. Jadwigę Śląską, w czwartek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek – Św. Łukasza Ewangelistę, patrona służby zdrowia.

5. Najbliższą niedzielę przeżywać będziemy jako niedzielę misyjną; ofiary składane na tace w całości przeznaczamy na cele misyjne.

6. Z porad prawnych można skorzystać w 1 i 3 środy miesiąca w godz: od 16.00 do 17.00 w biurze Radia Maryja.

7. Parafia Katedralna w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Przyjaciół Katedry Bydgoskiej oraz Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zapraszają na pierwszy koncert z planowanego cyklu pt. MUSICA ET VERBA SACRA. Koncert odbędzie się 19.10.2019. o godz: 19.00 w Katedrze Bydgoskiej. W związku z zakończeniem kapitalnej modernizacji i rozbudowy głosowej organów w Katedrze liczymy, że koncerty pod zaproponowaną nazwą staną się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie miasta Bydgoszczy.

8. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr. Hab. Janusza Sytnika – Czetwertyńskiego, prof. nadzw. Pod tytułem: „Problem dowodu na istnienia Boga” Spotkanie odbędzie się 23 października o godz: 19.00 w auli WSD w Bydgoszczy ulica Grodzka 18.

9. Tegoroczna X Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-25 października (czwartek/piątek). Będzie to pielgrzymka dziękczynna za peregrynację Obrazu MB Jasnogórskiej. Zapraszamy wszystkich w naszej diecezji do wspólnego pielgrzymowania: parafian oraz instytucję diecezjalne. Autokar w ramach naszego dekanatu organizuje parafia pw. Bożego Ciała; zapisy i bliższe informacje w biurze parafialnym.

10. Dziś przeżywamy II niedzielę miesiąca; ofiary składane na tace przeznaczamy na cele remontowe. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
12. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
+ Teresa Marciniak
+ Alfons Zillmann
+ Barbara Fiszer

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz