XXX Niedziela zwykła 25.10.2020

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego wyłącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się do służby Bożej. Dbajmy o piękno naszej świątyni i wspierajmy jej renowację i utrzymanie.

2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu każdego dnia o godzinie 17.30, a dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o 16.30.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w środę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
• W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych – w naszym kościele Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na cmentarzu na Jarach o godzinie 11.00 i 14.30. O godz.14.00 modlić się będziemy za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Odmówimy modlitwy przewidziane na procesję, której w tym roku nie będzie w tradycyjnej formie.
Pamiętajmy o zmarłych w modlitwach oraz o uporządkowaniu ich grobów.
• w poniedziałek 2 listopada Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień Zaduszny – Msze Święte w kościele o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00 na cmentarzu o godzinie 11.00 i 15.00. Na cmentarzu w tych dniach prosimy o zachowanie należytej ostrożności w kaplicy może przebywać około 40 wiernych. Są głośniki na zewnątrz kaplicy, dlatego można stać wokół kaplicy bądź przy grobach bliskich zająć miejsca.

4. Wymienianki za zmarłych wszystkie składamy do skarbon. Prosimy pisać bardzo czytelnie, w mianowniku. Modlić się będziemy za zmarłych na różańcu od 2 do 10 listopada o godzinie 17.30.

5. Począwszy od jutra Wspólnoty Neokatechumenalne naszej parafii zapraszają na katechezy, które głoszone będą w naszym kościele w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.15. Ksiądz Proboszcz i katechiści serdecznie zapraszają.

6. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny 2 listopada z powodu strefy czerwonej, stanu epidemii nie odbędzie się.

7. Zaplanowana Noc Świętych (31 października) – w parafii Św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity, we Fordonie również nie odbędzie się.

8. Dekret Penitencjarii Apostolskiej dotyczący listopadowych odpustów za zmarłych ogłasza, że za nawiedzenie cmentarza można uzyskać odpust przez dowolne 8 dni listopada, nie tylko w dniach 1-8. Odpust za nawiedzenie kościoła i odmówienie tam Ojcze nasz i Credo (z 2 listopada) także można „przenieść” – można uzyskać w niedzielę poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych lub w niedzielę po niej; można także według uznania w dowolnym dniu listopada uzyskać tenże odpust;

9. Chorzy, starsi i będący na kwarantannie mogą zyskać odpust pod zwykłymi warunkami oraz dodatkowo warunkiem łączności z innymi wiernymi oraz odmówieniem przed wizerunkiem Jezusa czy Maryi modlitwy za zmarłych ( Różaniec, czy Koronkę lub inną).

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Ewa Stróżyńska
† Henryk Wąsowski
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz