XXX Niedziela zwykła – Uroczystość konsekracji kościoła własnego – 27.10.2019

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego włącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się ją do służby Bożej. Zadajemy sobie pytanie czy troszczymy się o nasz kościół ?

2. Przeżywamy październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Różaniec w naszym kościele codziennie do czwartku włącznie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci zapraszamy: w poniedziałek i środę o 16.30.

3. We wtorek zapraszamy na godz: 18.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w sobotę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przypadają również I piątek i I sobota miesiąca. Z racji przypadającej w piątek Uroczystości Wszystkich Świętych okazja do Spowiedzi św. w czwartek od godz: 17.00. W sobotę odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii od godz: 8.30.

5. W czwartek przed Uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy na Noc Świętych w parafii Św. Łukasza Ewangelisty w Fordonie. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00. a po niej do godz. 22.00 modlitwa przed Chrystusem Eucharystycznym przy relikwiach Świętych i Błogosławionych. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Z racji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych bliskim naszemu sercu. W dniach od 2 do 10 listopada modlić się będziemy na różańcu w intencji zmarłych. Różaniec w tych dniach o godz.: 17.30.Wymienianki prosimy składać w tygodniu w biurze parafialnym lub do skarbon w kościele. Formularze są wyłożone obok skarbon, prosimy je wypełniać czytelnie i w mianowniku, można też wskazać dzień kiedy mają być odczytane.
Pamiętajmy też o grobach naszych najbliższych troszcząc się o porządek. Przypominamy również o prolongacie za groby.

7. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia w naszym kościele: 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00, natomiast na cmentarzu o godz. 11.00 i 14.30. O godz: 14.00 Procesja i modlitwa za zmarłych. Do 8.11. możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.
Na cmentarzu składamy ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. W piątek w Uroczystość Wszystkich Świętych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

8. W sobotę Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00; 18.00. Na cmentarzu na Jarach o godz. 11.00 i 15.00 z wymieniankami.

9. Na cmentarzu na ul. Wiślanej Msza Św. i procesja 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 12.00 po Mszy procesja. Natomiast 2 listopada w Dzień Zaduszny Msza św. o godz. 13.30 a po Mszy Św. procesja.

10. Dziś ministranci rozprowadzają chorągiewki okolicznościowe które możemy umieścić na grobach naszych bliskich za dobrowolną ofiarę.

11. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania 1 klasy szkoły ponadpodstawowej w najbliższy poniedziałek 28 października o godz. 18.30 w kaplicy Św. Krzyża.

12. Apel Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W okresie od 1 stycznia do 30 września 2019 roku na drogach regionu doszło do 712 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 164 osoby i 746 zostało rannych – to o 50 osób więcej, niż w roku ubiegłym. W trosce o bezpieczeństwo na drogach, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym. Pamiętajmy na drodze nie jesteśmy sami, obok nas są też inni.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer naszego „Miesięcznika Kościelnego” a także Przewodnik Katolicki.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz