XXXI Niedziela zwykła 05.11.2023

1. Dziś i jutro, jak co pięć lat, przeżywamy wizytację kanoniczną, podczas której Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii i osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Spotka się z dziećmi na Mszy Świętej o 10:30, lektorami, ministrantami, scholą wraz z ich rodzicami o godz. 17:00 w domu parafialnym i przedstawicielami Ruchów i Stowarzyszeń o 19:45 w domu przy ul. Kordeckiego 5, a jutro między innymi odwiedzi Centrum Pulmonologii.

2. Jeszcze do środy można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, nie można mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą, odmówić modlitwę w intencjach papieskich, nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

3. Zaduszki poświęcone ks. Prałatowi Bronisławowi Kaczmarkowi odbędą się we wtorek 07.11. Zaczną się Mszą Świętą o 18.00 w jego intencji, a następnie poetyckie rozważania, wspomnienia i modlitwa przy dźwiękach harfy. Kontynuacją tych szczególnych zaduszek będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w ciszy, jak w każdy pierwszy wtorek, do godz. 21:00.

4. Dziękujemy Grupie Żywego Różańca naszej Parafii za trwanie na różańcu. Wielu z nas odmawia nawet więcej niż jeden dziesiątek. Szkoda, że nie włączamy się w Żywy Różaniec przez prywatne, codziennie odmawianie tylko jednego dziesiątka. Marzeniem Księdza Proboszcza jest to, aby Rodzice zatroskani o swoje dzieci, które gdzieś pogubiły się duchowo, stworzyli różę modlitwy różańcowej. Chętnych prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

5. Modlitwa za powołanych i o powołania w czwartek o 17:00. Zachęcamy wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Powołań. Po Mszy Świętej spotkanie w domu katechetycznym. Zapraszamy także osoby, które chciałyby dołączyć do Stowarzyszenia zatroskanego o malejącą liczbę kapłanów.

6. Spotkanie dzieci klas drugich i trzecich, które przygotowują się do I Komunii Świętej zostało przeniesione z 11 na 18.11.

7. Prosimy, w tych wyjątkowo trudnych czasach, o modlitwę za naszą Ojczyznę zwłaszcza w Dzień Niepodległości przypadający w sobotę.

8. Msza Święta w intencji środowiska kolejarskiego zostanie odprawiona w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa 19.11 o 10:30.

9. W ramach trwającej w Polsce wielkiej modlitwy na Nowennie ku czci Matki Bożej od Cudownego Medalika, Siostry Szarytki podzielą się z nami przesłanianiem Matki Bożej w przyszłą niedzielę i po każdej Mszy Świętej będą rozdawały Medaliki.

10. Modlitwa wymieniankowa na Różańcu za naszych zmarłych jeszcze do piątku włącznie o 17:30. Wymienianki prosimy składać do skarbon do środy włącznie.

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii śp. Irena Piotrowska. Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych, których w tych dniach odwiedzamy na cmentarzach, Dobremu Bogu. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2023-11-04