XXXI Niedziela zwykła 30.10.2022

1. Dzisiejsza niedziela prowadzi nasze myśli i serca ku świątyni parafialnej w dniu poświęcenia kościoła własnego. Warto pamiętać, że jest to miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Tu bowiem wsłuchujemy się w słowo Boże, tu podejmujemy nasze uświęcenie przyjmując sakramenty święte. Dziękujemy przy tej okazji wszystkich, którzy wspierają i troszczą się o naszą świątynię parafialną.

2. Harmonogram funkcjonowania Biura Parafialnego wywieszony jest w gablocie.

3. Ksiądz Biskup Krzysztof zaprasza wszystkich do uczestnictwa w obchodach 41 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy w dniach 5-13 listopada. Wydarzeniem szczególnym tego tygodnia będzie Areopag młodych w dniu 12 listopada, którego misją jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Kim jesteśmy, dokąd idziemy? W poszukiwaniu klucza chrześcijańskiej tożsamości.

4. Dzisiaj ministranci i lektorzy po Mszach świętych tradycyjnie rozprowadzają chorągiewki na groby. Zebrane ofiary będą przekazane na wsparcie Liturgicznej Służby Ołtarza.

5. We wtorek 1 listopada nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W tym tygodniu przypada:
– we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych,
– w środę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,
– w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, jest to również dzień imienin ks. Karola, któremu już dziś życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień.

7. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy:
– w czwartek od 17.30 do 18.30.
– w piątek od 16.00 do 18.30 o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży.
– w sobotę odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie lub potwierdzenie w biurze parafialnym wizyty księdza z sakramentami.

8. Uroczystość Wszystkich Świętych – w naszym kościele Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na cmentarzu na Jarach o godzinie 11.00 i 14.30. O godz.14.00 modlić się będziemy za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu podczas procesji.

9. Na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej 1 listopada i w Dzień Zaduszny 2 listopada Msza św. o godz. 12.00 (po Mszy św. procesja).

10. W dniach od 1-8 listopada, każdego dnia, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby zyskać odpust, należy spełnić następujące warunki:
– stan łaski uświęcającej,
– przyjęcie Komunii św.,
– odmówienie modlitwy w intencjach papieskich,
– nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

11. We wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień Zaduszny – Msze Święte w kościele o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00 na naszym cmentarzu o godzinie 11.00 i 15.00.

12. Różaniec z wymieniankami za zmarłych o godzinie 17.30 od 2 do 10 listopada. Wymienianki składamy do skarbon (można wpisać dzień, w którym mamy modlić się w kościele). Wypisujemy je w mianowniku i bardzo czytelnie. Formularze do wymienianek są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Ofiarujmy w ich intencji Msze święte i wymienianki.

13. Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy – zaprasza w poniedziałek 31 października, przed Uroczystością Wszystkich Świętych na „Noc Świętych”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy do przebrania się za ulubionych świętych.

14. W przyszłą niedzielę 6 listopada na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy gościć w naszej parafii chór mieszany „Dzwon” po Eucharystii krótki koncert pieśni patriotycznych.

15. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza 5 listopada na warsztaty psychologiczne „Po drugiej stronie lustra”. Są one adresowane do par, które chcą odnowić swoje relacje. Spotkania mają pomóc w lepszej komunikacji, znaleźć przyczyny powielania niekorzystnych schematów oraz w nazywaniu emocji. Ze względu na małą grupę liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia są odpłatne – szczegóły dotyczące m.in. zgłoszeń możemy znaleźć na plakacie w gablocie.

16. Zapraszamy na Różaniec ulicami Bydgoszczy 5 listopada br. o godz. 10.30. Zebranie przy Katedrze Bydgoskiej i przemarsz do parafii MB Fatimskiej.

17. Zapraszamy 6 listopada o godz. 19.00 na Zaduszki Muzyczne, które odbędą się w parafii św. Antoniego z Padwy na Czyżkówku. Szczegóły na plakacie.

18. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Szczegóły na plakacie.

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. i nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

20. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Maria Łaszewska
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz