XXXI Niedziela zwykła 31.10.2021

1. Dzisiejsza niedziela prowadzi nasze myśli i serca ku świątyni parafialnej w dniu poświęcenia kościoła własnego. Warto pamiętać, że jest to miejsce spotkania człowieka z Bogiem. Tu bowiem wsłuchujemy się w słowo Boże, tu podejmujemy nasze uświęcenie przyjmując sakramenty święte. Dziękujemy przy tej okazji wszystkich, którzy wspierają i troszczą się o naszą świątynię parafialną.

2. W tym tygodniu przypada:
– w poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych,
– we wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,
– w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza,

3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy:
– w czwartek od 17.30 do 18.30.
– w piątek od 16.00 do 18.30 o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży.
– w sobotę odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie lub potwierdzenie w biurze parafialnym wizyty księdza z sakramentami.

4. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych – w naszym kościele Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na cmentarzu na Jarach o godzinie 11.00 i 14.30. O godz.14.00 modlić się będziemy za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu podczas procesji.

5. Na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej 1 listopada o godz. 12.00 Msza św. i procesja, a w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 13.30 Msza św. i procesja.

6. W dniach od 1-8 listopada, każdego dnia, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby zyskać odpust, należy spełnić następujące warunki:
– stan łaski uświęcającej,
– przyjęcie Komunii św.,
– odmówienie modlitwy w intencji papieża,
– nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

7. We wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień Zaduszny – Msze Święte w kościele o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00 na cmentarzu o godzinie 11.00 i 15.00. Biuro parafialne we wtorek 2 listopada będzie nieczynne.

8. Różaniec z wymieniankami za zmarłych o godzinie 17.30 od 2 do 10 XI. Wymienianki składamy tylko do skarbon w kościele nie przynosimy do biura i zakrystii (można wpisać dzień, w którym mamy modlić się w kościele). Wypisujemy je w mianowniku i bardzo czytelnie. Formularze do wymienianek są przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Ofiarujmy w ich intencji Msze święte i wymienianki.

9. We wtorek 2 listopada ze względu na liczne wyjazdy na groby bliskich nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w tym dniu. Zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych o godz. 17.30 w naszym kościele oraz procesji żałobnej za zmarłych po Eucharystii.

10. Za tydzień 7 listopada będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli stowarzyszenia „Łatwo Pomagać”. Będą zbierać do puszek fundusze na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z oddziału onkologii w Bydgoszczy. Możliwy będzie zakup ciast, z których dochód zasili konto stowarzyszenia.

11. W przyszłą niedzielę 7 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii chór mieszany „Dzwon” po Eucharystii krótki koncert pieśni patriotycznych.

12. W dniach 5-6 listopada w siedzibie Starówka Office przy ul. Długiej 16 odbędą się warsztaty dla mężczyzn „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Zapraszamy wszystkich panów, którzy pragną wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności.

13. Zapraszamy na Męski Różaniec 6 listopada br. o godz. 10.30. Zebranie na Starym Rynku.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

15. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Katarzyna Skarbińska
† Rafał Gołębiewski
† Kazimierz Urban
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz