XXXII Niedziela zwykła 10.11.2019

1. Dziś obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich prześladowanych ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa. Dla prześladowanych chrześcijan są przeznaczone zbierane dziś ofiary.

2. W poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy naszej Ojczyzny. Msze Św. tego dnia o godz.: 7.00, 8.00, 10.00 w intencji Ojczyzny i o 18.00.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Marcina z Tours, we wtorek – św. Jozafata, a w środę – św. Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników polskich.

4. We wtorek zapraszamy na godz: 18.30 na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W najbliższy czwartek SWP zaprasza na nowennę w intencji powołań na godz:17.00.

6. Zapraszamy na niedzielne Msze Św. w języku angielskim do kościoła MB Częstochowskiej przy ul. Żmudzkiej w Bydgoszczy w soboty o godz: 19.30.

7. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania; klasy 8 szkoły podstawowej odbędzie się w poniedziałek 18 listopada o godz: 18.30 w kaplicy Św. Krzyża.

8. W poniedziałki i piątki o godz: 19.15 w naszym kościele są głoszone katechezy neokatechmenalne. Ks. Proboszcz i katechiści serdecznie zapraszają.

9. W przyszłą niedzielę 17 listopada na Mszy Św. o godz: 12.00 wystąpi chór mieszany „Dzwon” przy Domu Kultury „Orion” i wykona pieśni: Maryjne, Eucharystyczne i Patriotyczne. Chór „Dzwon” to jeden z najstarszych i wyjątkowych chórów w Bydgoszczy. Chór wystąpi pod dyrekcją pani Agnieszki Jędrzejewskiej-Stachury.

10. Zapraszamy młodzież i studentów do wzięcia udziału w I Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej „Razem ku przyszłości” które odbędzie się w dniach 15-17 listopada w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II w Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie.

11. Dziś przeżywamy II niedzielę miesiąca; tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczamy na cele remontowe. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Gabriela Kończal
† Jarosław Harmaciński
† Leon Drozdowski
† Agnieszka Zaremba

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz