XXXII Niedziela zwykła 6.11.2022

1. Harmonogram funkcjonowania Biura Parafialnego wywieszony jest w gablocie.

2. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzaniem cmentarza. Wymienianki można jeszcze składać do skarbon w kościele. Modlić się będziemy za zmarłych do 10 listopada (czwartek) o godzinie 17.30.

3. W dniach od 1-8 listopada, każdego dnia, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby zyskać odpust, należy spełnić następujące warunki:
– stan łaski uświęcającej,
– przyjęcie Komunii św.,
– odmówienie modlitwy w intencji papieskiej,
– nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.00, gościmy w naszej parafii chór mieszany „Dzwon” po Eucharystii krótki koncert pieśni patriotycznych.

5. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
• w środę – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
• w czwartek – św. Leona Wielkiego;
• w piątek – św. Marcina z Tours;
• w sobotę – św. Jozafata.

6. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

7. Spotkanie dla dzieci komunijnych przełożone na sobotę 19 listopada.

8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Eucharystii.

9. W przyszłą niedzielę 13 listopada przypada I rocznica ingresu Biskupa Krzysztofa Włodarczyka jako Ordynariusza Bydgoskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie i prośmy o łaski także dla całej naszej diecezji.

10. W przyszłą niedzielę (13 listopada), obchodzony będzie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwami i ofiarami wspierać będziemy Ukrainę pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”.

11. W piątek 11 listopada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00 i 10.00 w intencji Ojczyzny i ostatnia o godz. 18.00. Uroczysta Msza św. w Katedrze Bydgoskiej pod przewodnictwem Biskupa Krzysztofa Włodarczyka o godz. 11.00.

12. W niedzielę 20 listopada będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli stowarzyszenia „Łatwo Pomagać”. Będą zbierać do puszek fundusze na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z oddziału onkologii w Bydgoszczy. Możliwy będzie zakup ciast, z których dochód zasili konto stowarzyszenia.

13. W sobotę 12 listopada, w godz. 11.00–16.00 (Dom Polski, ul. Grodzka 1) Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Areopag młodych „Antropologia chrześcijańska a wyzwania kultury współczesnego świata”. Cały program 41. TKCH zamieszczony jest na stronie diecezji.

14. Duszpasterstwo Rodzin 19 listopada zaprasza na kolejne warsztaty psychologiczne „Po drugiej stronie lustra”. Są one adresowane do par, które chcą odnowić swoje relacje. Spotkania mają pomóc w lepszej komunikacji, znaleźć przyczyny powielania niekorzystnych schematów oraz w nazywaniu emocji. Ze względu na małą grupę liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia są odpłatne – szczegóły dotyczące m.in. zgłoszeń możemy znaleźć na plakacie w gablocie.

15. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – już po raz trzeci – przeżywać będziemy Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Trzy dni warsztatów, spotkań i otwartego dialogu dla młodych naszej diecezji, ich rodziców, katechetów i nauczycieli. Ciekawe tematy, integracja i modlitwa. Zapraszamy od 18 do 20 listopada. Szczegóły na stronie: mlodziez.bydgoszcz.pl.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. i listopadowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

17. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Bettina Jaruszewska
† Renata Wruck
† Ryszard Wielewicki
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz