XXXII Niedziela zwykła 7.11.2021

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam ubogą wdowę, która wrzuca wszystko co posiadała do skarbony w świątyni jerozolimskiej. Zadajmy sobie pytanie, na ile my sami przekazujemy bezinteresowny dar dla dobra drugiego człowieka.

1. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzaniem cmentarza. Wymienianki można jeszcze składać w skarbonach w kościele. Prosimy pisać czytelnie, w mianowniku. Modlić się będziemy za zmarłych do 10 listopada (środę) o godzinie 17.30. Wymienianki później jeszcze będzie można składać do 29 listopada ponieważ we wtorki 16, 23 i 30 listopada będziemy modlić się na początku adoracji o godz. 18.30 cząstką różańca za naszych zmarłych.

2. W dniach od 1-8 listopada, każdego dnia, można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W tym roku, podobnie jak w 2020, Penitencjaria Apostolska ogłosiła, że odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały miesiąc listopad.
Aby zyskać odpust, należy spełnić następujące warunki:
 stan łaski uświecającej,
 przyjęcie Komunii św.,
 odmówienie modlitwy w intencji papieskiej,
 nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

3. Dziś gościmy w naszej parafii przedstawicieli stowarzyszenia „Łatwo Pomagać”. Będą zbierać do puszek fundusze na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z oddziału onkologii w Bydgoszczy. Możliwy będzie zakup ciast, z których dochód zasili konto stowarzyszenia.

4. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii chór mieszany „Dzwon” po Eucharystii krótki koncert pieśni patriotycznych. Natomiast w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej za tydzień w niedzielę 14 listopada o godz. 15.00 w naszym kościele Świętej Trójcy koncert chóru Medici Cantares.

5. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
• we wtorek rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
• w środę św. Leona Wielkiego;
• w czwartek św. Marcina z Tours;
• w piątek św. Jozafata
• w sobotę Pierwszych Polskich Braci Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna;

6. W sobotę 13 listopada 2021 r. o godz. 11.00 w bydgoskiej katedrze będzie miał miejsce ingres Biskupa Krzysztofa Włodarczyka jako Ordynariusza Bydgoskiego. Wielu z pośród nas nie będzie mogło wziąć udziału w tej uroczystości osobiście w katedrze, dlatego Ksiądz Biskup zaprasza, aby włączyć się we wspólną modlitwę, dzięki transmisji ingresu przez Telewizję TRWAM.

7. W przyszłą niedzielę (14 listopada), obchodzony będzie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

8. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

9. W czwartek 11 listopada 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00 i 10.00 w intencji Ojczyzny i ostatnia o godz. 18.00. Uroczysta Msza św. w Katedrze Bydgoskiej pod przewodnictwem Biskupa Krzysztofa Włodarczyka o godz. 11.00.

10. W poniedziałek 8 listopada po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców oraz młodzieży klasy 1 ponadpodstawowej przygotowującej się do bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.

11. W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy w piątek 12 listopada br. o godz. 16.00 do Domu Polskiego przy ul. Grodzkiej 1, na konferencję pt. „Rodzina jako naturalna wspólnota osób”. Serdecznie zapraszamy.

12. Zapraszamy młodzież szkolną i akademicką do wzięcia udziału w II Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej „Pobudka”, które odbędzie się w dniach 19-21 listopada br. w Zespole Szkół Katolickich oraz w Wyższym Seminarium Duchownym. Więcej szczegółów o wydarzeniu na plakatach oraz na stronie: www.mlodziez.bydgoszcz.pl

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i listopadowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Marek Urbanowski
† Genowefa Bernas
† Andrzej Mamach
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz