XXXII Niedziela zwykła 8.11.2020

1. Zgodnie z ostatnimi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, w naszym kościele może uczestniczyć w Eucharystii do 70 osób. Prosimy o noszenie maseczek, dezynfekcję rak i zachowanie bezpiecznej odległości od siebie.

2. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzaniem cmentarza. Wymienianki można jeszcze składać w skarbonach w kościele. Prosimy pisać czytelnie, w mianowniku. Modlić się będziemy za zmarłych do 10 listopada (wtorek) o godzinie 17.30. Wymienianki później jeszcze będzie można składać do 23 listopada ponieważ we wtorki 17 i 24 listopada będziemy modlić się na początku adoracji o godz. 18.30 cząstką różańca za naszych zmarłych.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
• w poniedziałek rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
• we wtorek św. Leona Wielkiego
• w środę św. Marcina z Tours
• w czwartek św. Jozafata
• w piątek Pierwszych Polskich Braci Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

4. We wtorek od 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji będziemy modlić się za Parafian zmarłych w 2020 roku. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

5. W środę 11 listopada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00 i 10.00 w intencji Ojczyzny i ostatnia o godz. 18.00.

6. Uczniowie klas 7 i 8 oraz klas 1 szkoły ponadpodstawowych przygotowujący się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania mogą odbierać w zakrystii indeksy kandydata do bierzmowania.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Beata Woźnicka
† Marta Wojciechowska
† Stanisław Czajkowski
† Mirosław Monarcha
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz