XXXIII Niedziela zwykła 13.11.2022

1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwami i ofiarami wspierać będziemy Ukrainę pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”. Ofiary zbierane do skarbon przeznaczone są na jego wsparcie tego dzieła.

2. Harmonogram funkcjonowania Biura Parafialnego wywieszony jest w gablocie.

3. Dzisiaj przypada I rocznica ingresu Biskupa Krzysztofa Włodarczyka jako Ordynariusza Bydgoskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie i prośmy o łaski także dla całej naszej diecezji.

4. Ksiądz Proboszcz i katechiści zapraszają wszystkich zainteresowanych na katechezy, które będą odbywały się w naszym kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. głosi słowo Boże i zarazem wprowadza w katechezy ks. Krzysztof Zapała.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w czwartek – św. Elżbietę;
• w piątek – bł. Karolinę Kózkównę;

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostania niedziela roku liturgicznego oraz dzień odpustu w parafii na Błoniu należącej do naszego dekanatu.

7. Zapraszamy we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30 do 19.30.

8. W niedzielę Chrystusa Króla o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na wieczór uwielbienia, w którym poczujemy atmosferę modlitwy i przygotujemy serca na nadchodzący czas Adwentu.

9. Spotkanie dla dzieci komunijnych w sobotę 19 listopada o godz. 11.00 w kościele.

10. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Eucharystii.

11. W przyszłą niedzielę 20 listopada będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli stowarzyszenia „Łatwo Pomagać”. Będą zbierać do puszek fundusze na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z oddziału onkologii w Bydgoszczy. Możliwy będzie zakup ciast, z których dochód zasili konto stowarzyszenia.

12. Duszpasterstwo Rodzin 19 listopada zaprasza na kolejne warsztaty psychologiczne „Po drugiej stronie lustra”. Są one adresowane do par, które chcą odnowić swoje relacje. Spotkania mają pomóc w lepszej komunikacji, znaleźć przyczyny powielania niekorzystnych schematów oraz w nazywaniu emocji. Ze względu na małą grupę liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia są odpłatne – szczegóły dotyczące m.in. zgłoszeń możemy znaleźć na plakacie w gablocie.

13. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – już po raz trzeci – przeżywać będziemy Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Trzy dni warsztatów, spotkań i otwartego dialogu dla młodych naszej diecezji, ich rodziców, katechetów i nauczycieli. Ciekawe tematy, integracja i modlitwa. Zapraszamy od 18 do 20 listopada. Szczegóły na stronie: mlodziez.bydgoszcz.pl.

14. Dnia 15 listopada o godz. 18.00 w kinoteatrze „Adria” odbędzie się spotkanie z autorami książki „Strefa zgniotu”. Szczegóły na plakacie.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł. i listopadowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i listopadowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

17. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Gustaw Przastek
† Teresa Wilamowska
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz