XXXIII Niedziela zwykła 15.11.2020

1. Na pytanie: kto osiągnie zbawienie? Dzisiejsza ewangelia odpowiada Chrystusową przypowieścią o talentach. Odpowiadając można stwierdzić: zbawienie osiągnie ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane od naszego Ojca, Czy więc wykorzystałem to co dostałem w prezencie od Boga?

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek św. Elżbietę Węgierską
• w środę bł. Karolinę Kózkównę
• w piątek św. Rafała Kalinowskiego
• w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień patronalny Akcji Katolickiej oraz sąsiedniej parafii na Błoniu należącej do naszego dekanatu. Otoczmy kapłanów i wiernych tej wspólnoty naszą modlitwą.

4. Zapraszamy we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 18.30 do 19.30. Jak zapowiadaliśmy już wcześniej we wtorki 17 i 24 listopada będziemy modlić się na początku adoracji o godz. 18.30 cząstką różańca za naszych zmarłych. Dlatego do 23 listopada możemy jeszcze składać wymienianki. Przypominamy o możliwości ofiarowania odpustu za zmarłych, który możemy uzyskać ze względu na epidemię do końca listopada.

5. W czwartek o godzinie 17.00 Nowenna SWP w intencji nowych powołań oraz o łaski dla kapłanów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Uczniowie klas 7 i 8 oraz klas 1 szkoły ponadpodstawowych przygotowujący się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania mogą odbierać w zakrystii indeksy kandydata do bierzmowania.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Agnieszka Grobelna
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz