XXXIII Niedziela zwykła 17.11 2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę, w środę – św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; a w piątek – św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Z racji przypadającego wspomnienia św. Cecylii zapraszamy dzieci ze scholii i młodzież z zespołu młodzieżowego na spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 9.30 do budynku przy ulicy Kordeckiego 5.

2. Dziś na Mszy Św. o godz. 12.00 wystąpi chór mieszany „Dzwon” przy Domu Kultury „Orion” i wykona pieśni: Maryjne, Eucharystyczne i Patriotyczne. Chór „Dzwon” to jeden z najstarszych i wyjątkowych chórów w Bydgoszczy. Chór wystąpi pod dyrekcją pani Agnieszki Jędrzejewskiej- Stachury.

3. W najbliższą niedzielę 24 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

4. W sobotę 23.11. zapraszamy na wieczór uwielbienia z okazji Uroczystości Chrystusa Króla; początek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Młodzież oazowa naszej parafii organizuje zbiórkę słodyczy dla dzieci z pogotowia opiekuńczego przy ul. Traugutta w Bydgoszczy. Z tej okazji w przyszłą niedzielę będzie wystawiony kosz, do którego można składać dary. Za wsparcie Bóg zapłać.

6. We wtorek zapraszamy na godz. 18.30 na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.

7. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – klasy 8 szkoły podstawowej odbędzie się jutro o godz: 18.30 w kaplicy Św. Krzyża.

8. Zapraszamy na Bydgoskie Dni Muzyki Kościelnej oraz Ogólnopolską Konferencje Naukową w dniach 18-24 listopada. Szczegóły na plakacie.

9. Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza na Mszę Św. w intencji pracowników kolejnictwa wszystkich resortów oraz emerytów i rencistów. Msza Św. sprawowana będzie 24 listopada o godz. 12.15 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Tadeusz Drzewiecki
† Stanisława Kątnik
† Piotr Gromadzki

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz