V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne. Prowadzi je O. Mirosław Zabrocki ze Zgromadzenia Ducha Świętego. Nauki rekolekcyjne w kościele na wszystkich Mszach Świętych do środy włącznie. W ramach Diecezjalnych Rekolekcji Młodzieżowych w naszym Kościele modlitwa uwielbienia od jutra do środy od 19.30 do 20.30 prowadzona przez młodych ewangelizatorów. Zapraszamy Młodzież, Rodziców i wszystkich chętnych.

2. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Świętą, a w niedziele i święta podczas Mszy Świętych. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi Wielkanocnej pomimo tego, że u nas nie ma kartek do spowiedzi wielkanocnej. W Wielkim tygodniu spowiedź u nas tylko do środy włącznie.

3. Nabożeństwa pasyjne w naszej wspólnocie parafialnej odbywają się w następującym porządku:
– Drogi Krzyżowe w piątki dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00, a dla dorosłych o 7.30 oraz o 18.00.
– Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele o 17.30.

4. Mamy jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę do Medjugorie w podziękowaniu za 100 lat naszej Parafii. Wyjazd od 13 do 21.05. Szczegóły w zakrystii lub w dziale ogłoszenia strony parafialnej. Zapisy w zakrystii.

5. W dniach 8-15 kwietnia odbędzie się samolotowo-autokarowa dziękczynna pielgrzymka za diecezję bydgoską do Rzymu z Biurem Pielgrzymkowym Frater. Szczegóły na stronie Biura.

6. Katechezy neokatechumenalne są głoszone w niedziele i środy o 19.30 w Kaplicy Świętego Krzyża.

7. Bydgoska Ekstremalna Droga krzyżowa ze Starego Fordonu do Opławca odbędzie się 22.03 początek o 21.00 w Kościele Świętego Mikołaja. Przygotowane zostały dwie trasy 41 i 27 kilometrów. Zapisy i szczegóły na stronie intenetowej www.edk.org.pl i na Fb Ekstremalna Droga Krzyżowa Bydgoszcz – Fordon-Opławiec.

8. 22 marca – Biegowa i Rowerowa Droga Krzyżowa – „Kto nie widzi celu swojej podróży, niech nigdy nie oddala się od krzyża, a sam krzyż będzie go prowadził” św. Augustyn – Rowerowa, Biegowa Droga Krzyżowa to forma duchowości dla osób aktywnych, przekraczających siebie, poszukujących wyzwań i szukających Boga również poza murami Kościoła. Sportowe zmaganie z bólem i trudem nocnej drogi ma nie tylko wymiar fizyczny. To przede wszystkim próba zmierzenia się z prawdą o krzyżu i o samym sobie. Mamy nadzieję, że upamiętnienie męki i śmierci Pana Jezusa przez wysiłek pomoże nam głębiej przeżyć Wielki Post i przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy. Parking i depozyt dla uczestników od godz. 15,30 – Zespół Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II – Bydgoszcz ul. Nowodworska 17. Godz.17,00 – Msza Św. w Katedrze Bydgoskiej po przewodnictwem Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka, Bydgoszcz ul. Farna 2. Start: po Mszy Św. – bieg i rower przy Katedrze Bydgoskiej.

9. Misterium Męki Pańskiej w Bydgoskiej Dolinie Śmierci odbędzie się w Niedzielę palmową o godz. 16.00 i o 20.00, a w Górce Klasztornej w dniach 16-17 oraz 23-24 marca o godz. 14.00.

10. Od wczoraj do 24.03 przeżywamy we wszystkich diecezjach w Polsce nowennową Akcję 21.20 w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zachęcamy do modlitwy w naszych rodzinach w dowolnym momencie dnia lub rozpocząć Apelem Jasnogórskim wzbudzić konkretną intencję, odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny (link).

11. Ks. Paweł Hoppe zaprasza na wykład prof. dr. hab. n. med. Władysława Sinkiewicza pt. Medyczne aspekty śmierci krzyżowej Chrystusa we wtorek 26 marca o godz. 18.00 w CEFie przy ul. Grodzkiej.

12. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

13. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

14. W minionym czasie do wieczności odeszli spośród nas śp. Zofia Kończal, śp. Danuta Andrzejewska, śp. Andrzej Kubiak, śp. Władysław Piechuta, śp. Jarosław Łabisz, śp. Lesław Helmin. Dobry Jezu….

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2024-03-16