XI Niedziela zwykła 16.06.2024

1. Trwają przygotowania do obchodów setnej rocznicy powstania naszej Parafii, które przewidziano na 25.08. Oprócz Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa przewidujemy radosne świętowanie na terenie parafialnym. Już dziś ogłaszamy konkurs dla rodzin z dziećmi na makietę naszego kościoła lub najpiękniejszego elementu jego wyposażenia. Czas mamy do końca lipca.

2. W ramach dziękczynienia Panu Bogu za 100 lat naszej Parafii organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach 07.09 oraz w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki do Pelplina wyjazd 21.09. Koszt obu pielgrzymek po 50zł. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

3. Prosimy Rodziców o zaopatrzenie dzieci wyjeżdżających na zorganizowane wakacje w pismo z prośbą o zapewnienie możliwości uczestnictwa dziecka w niedzielę na Mszy Świętej.

4. Ewangelizacyjny, Biblijny Kurs Emaus pozwala rozmiłować się w Słowie Bożym. Zaprasza na niego w dniach od 19 do 21.07 do naszej parafii Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej wraz z Księdzem Proboszczem. Warto ten termin wpisać sobie w kalendarz wakacyjny!

5. Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią codziennie o 18.00.

6. Osoby chętne pograć w piłkę zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 na boisko przy Szkole Podstawowej nr 47.

7. Osoby chętne do włączenia się w Żywy Różaniec za dzieci i wnuki, które się zagubiły na drogach wiary, prosimy o przybycie na pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek – na początek Msza Święta o godz. 18.30, a następnie spotkanie w kaplicy Świętego Krzyża – budynek „B”.

9. Przypominamy okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Świętą, a w niedziele podczas Mszy Świętych.

10. Parafia Miłosierdzia Bożego organizuje ośmiodniową Pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii od 17 do 24.10.2024. Koszt 5190 + 170 Euro szczegóły w gablocie i na naszej stronie.  Zapisy w sąsiedniej Parafii.

11. Bardzo dziękujemy za składane na rzecz naszej Parafii na składki, do skarbon i za pośrednictwem konta Parafii. Trwają prace remontowe toalety przy Kaplicy Świętego Krzyża budynku „B”. Rozpoczęły się prace przy węźle cieplnym, stąd głębokie wykopy przy naszym kościele. Prace w ramach termomodernizacji mają na celu osuszenie ścian węzła.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. Centrum Medyczne POZdrowie rozpoczyna działalność w ramach umowy z NFZ. Dr T. Sobańska i dr K. Cichocka zapraszają na ul. Naruszewicza 11 w Bydgoszczy (poziom -1) – tam można złożyć deklarację do lekarzy rodzinnych.

14. W minionym tygodniu do wieczności odszedł z naszej Parafii śp. Aleksandra Nawrocka, Mirosław Klofta, Romuald Marzyński. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2024-06-14